Šimpanz ženě utrhl obličej! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 18. srpna 2022

Svátek slaví Helena, zítra Ludvík

Šimpanz ženě utrhl obličej!

Carla s opicí před úrazem.
Carla s opicí před úrazem. (Profimedia.cz)

Šikovné ruce českého chirurga Bohdana Pomahače (39) vrátily v USA normální život už třetímu člověku! Provedl další úplnou transplantaci obličeje! Nejnovější pacientkou svěřenou do jeho péče je Carla Nashová (57), kterou před dvěma roky pokousal šimpanz její kamarádky.

V únoru 2009 ji agresivní opice napadla, z obličeje jí odtrhla nos, rty a oční víčka. Připravila ji tak nejen o zrak, ale napadení šimpanzem mělo i další hrůzné následky – Carla přišla o obě ruce!

Operace trvala 20 hodin, žena už ale asi nikdy neuvidí. „Ženě jsme vrátili chuť a čich a opět začala cítit svůj obličej,“ poznamenal Bohdan Pomahač, plastický chirurg z Ostravy.

Třicetičlenný Pomahačův tým jí totiž z části stehna vytvořil nový nos a jazyk! Tvář dostala od přibližně stejně staré ženy, která měla shodnou krevní skupinu. Bude vypadat jinak než před úrazem, podobu dárkyně však nezísPřečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.