Nový památník heydrichiády - Vystaví fotku mrtvého Kubiše (†29) | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Nový památník heydrichiády - Vystaví fotku mrtvého Kubiše (†29)

Scéna ze slavného českého filmu Atentát připomíná hrdinský pokus zabít nenáviděného Heydricha.
Scéna ze slavného českého filmu Atentát připomíná hrdinský pokus zabít nenáviděného Heydricha. (Aha! – Martin Přibyl, ara)

Mrazivou hrůzu i obdiv k hrdinům pociťují návštěvníci zbrusu nové expozice věnované obětem heydrichiády, která byla včera slavnostně otevřena v chrámu sv. Cyrila a Metoděje v pražské Resslově ulici. Právě tam v kryptě kostela zemřelo 18. 6. 1942 sedm parašutistů spojených s atentátem na říšského protektora Reinharda Heydricha.

V expozici je k vidění kniha potřísněná krví parašutistů, jejich osobní věci nebo zbraně, kterými se parašutisté nacistům bránili. Stateční hrdinové nakonec zemřeli ranou z vlastní pistole, aby neupadli do německého zajetí. Spolu s parašutisty přišli o život i všichni, kdo jim pomáhali. 257 lidí včetně teprve čtrnáctileté dívky bylo během jednoho dne popraveno v koncentračním táboře Mauthausen.

Kliknutím zvětšeteKliknutím zvětšeteKliknutím zvětšete

Kliknutím zvětšete

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.