Hasiči na stromě: Kočku honili čtyři hodiny | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 9. prosince 2022

Svátek slaví Vratislav, zítra Julie

Hasiči na stromě: Kočku honili čtyři hodiny

Marně hasiči naháněli po vysokých stromech zaběhnutou kočku.
Marně hasiči naháněli po vysokých stromech zaběhnutou kočku. (: HZS Broumov)

TEPLICE N. METUJÍ – Čtyřhodinový zásah broumovských hasičů si vyžádala kočička, která v parku v ulici Zámecká v Teplicích nad Metují vylezla na vysoký smrk a nechtěla dolů.

Čtyřhodinový zásah broumovských hasičů si vyžádala kočička, která v parku v ulici Zámecká v Teplicích nad Metují vylezla na vysoký smrk a nechtěla dolů. „Hasiče zavolali tepličtí policisté, které na žalostně mňoukající kočku upozornilo několik telefonátů místních občanů.

Kočka seděla ve výšce asi deseti metrů a broumovští hasiči se k ní snažili dostat nejprve pomocí nastavovacího žebříku. Když se však záchrana blížila, kočička přeskočila na vedlejší strom,“ popsala zásah mluvčí králove-hradeckých hasičů Martina Žahourková. Tento strom byl ještě vyšší, a proto velitel zásahu povolal automobilový žebřík z hasičské stanice v Náchodě.

„Po vysouvacím žebříku se ke kočičce znovu blížil hasič, ale ona se polekala a vylezla do asi dvacetipětimetrové výšky, kam ani automobilový žebřík nedosáhl. Do třetice tedy vyrazil na pomoc hasič lezec s horolezeckým vybavením. Výstup byl velice složitý a hasiči trvalo téměř dvě hodiny, než se ke kočce přiblížil. Ale ani tady nebyl úspěšný, protože kočka vylezla na slabé větve u vrcholu, kam na ni hasič nedosáhl. Po čtyřech hodinách velitel zásahu ukončil neúspěšný pokus a kočička zůstala vítězně ve větvích,“ uzavřela Žahourková.

Přesto měl příběh šťastný konec: V noci, když ruch utichl, kočka sama slezla a místní obyvatelé ji viděli v okolních zahradách.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.