Poradce prezidenta bez prověrky: Kolář přemýšlí, že by skončil | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. dubna 2024

Svátek slaví Vojtěch, zítra Jiří

Poradce prezidenta bez prověrky: Kolář přemýšlí, že by skončil

Poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář v pořadu Blesku Hráči.
Poradce prezidenta Petra Pavla Petr Kolář v pořadu Blesku Hráči. (Blesk:Tonda Tran)

Bez prověrky Nejvyššího bezpečnostního úřadu (NBÚ) zůstane poradce prezidenta a bývalý diplomat Petr Kolář (61). Podle Pražského hradu ji nepotřebuje.

„Je poradcem, nikoli zaměstnancem a není nezbytné pro jeho činnost, aby se s utajovanými informacemi určenými Kanceláři prezidenta republiky seznamoval,“ řekla Radiožurnálu Mária Pfeiferová z odboru komunikace Hradu. Kolář tak bude mít jen prověrku na nejnižší stupeň vyhrazené, kterou mu udělila přímo prezidentova kancelář.

Hráči: Petr Kolář radí prezidentu Pavlovi za 1000 korun. Nakonec má i vstupní kartu na Hrad

Video se připravuje ...

„Rozhodnutí mě sice mrzí, ale nezbývá mi, než ho respektovat. Pravda je, že se jako externí poradce s žádnými utajovanými informacemi v prezidentské kanceláři nepotřebuji seznamovat a takovou potřebu ani já, ani kancelář prezidenta v budoucnu nepředpokládáme,“ reagoval sám Kolář. Toho teď kritici přirovnávají k Martinu Nejedlému (57), poradci exprezidenta Miloše Zemana (79), který byl celých deset let na Hradě bez prověrky. Server Novinky přišel včera ale s informací, že Kolář přemýšlí, že by v roli poradce skončil.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.