Vztekloun za volantem vybrzdil cyklistu (42)! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Vztekloun za volantem vybrzdil cyklistu (42)!

René Michenka se přiznal.
René Michenka se přiznal. (Foto Aha! – Karel Janeček)

Rozezlenému řidiči Renému Michenkovi (44) se zdálo, že cyklista Jan R. (42) do pedálů šlapal příliš pomalu. Proto ho předjel a těsně před ním zabrzdil. Jezdec se při následném pádu zranil.

Jan R. jel u krajnice po ostravské silnici, když před něj Michenka najel a záměrně zastavil. Cyklista už neměl žádnou šanci na vybrždění zareagovat. Spadl a pochroumal se. „Náraz mohl způsobit poškozenému velmi vážná zranění,“ zdůraznil žalobce Karel Javorský. U soudu se včera René Michenka přiznal. „Prohlašuji vinu. Byl to naprostý exces, tak by se za volantem řidič chovat neměl,“ řekl. Soud mu dal šanci, trestní řízení se podmíněně zastavilo na 30 měsíců. Šofér slíbil cyklistovi zaplatit odškodné 30 tisíc a 20 tisíc dal na účet obětí trestných činů. Sám se zavázal, že 15 měsíců nesedne za volant. Pokud to poruší, pokračovalo by klasické trestní řízení.

Není to akceptovatelné

Původně žádal René Michenka soud, aby mohl jen zaplatit odškodné a odbytné obětem trestných činů v celkové výši 50 tisíc. „Jeho jednání ale rozhodně nelze jen tak pominout. Jednalo se o úmyslný čin a na zranitelné oběti,“ sdělila v jednací síni soudkyně Barbara Duksová.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.