Nevídaný úlovek celníků: Tuna tablet s efedrinem!
Rekordní množství tablet s efedrinem odhalili jihomoravští celníci. Při kontrole polské dodávky na dálnici D2 jich našli tři miliony, vážily skoro tunu.
Vyrobit by z nich šlo až 80 kilo pervitinu. „Jde to největší záchyt na jihu Moravy včetně Vysočiny minimálně za 25 let. Dodávka vezla efedrin na pěti paletách z Rumunska do Ostravy,“ uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková. Když řidič, ani jeho spolujezdkyně neuměli nijak vysvětlit převoz efedrinu, putovali oba do vazby. „Tam jim bylo sděleno obvinění z trestného činu. Hrozí jim až 12 let vězení,“ upřesnila Temňáková.
Téměř tuna
Podle mluvčí celní správy vážily zabavené tablety s látkou Efedrina Arena téměř tunu. Tablety byly ve dvou tisících dózách po 1500 kusech.