Pejsky vyhodili v krabici: Byla to ještě štěňátka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 20. května 2022

Svátek slaví Zbyšek, zítra Monika

Pejsky vyhodili v krabici: Byla to ještě štěňátka!

Karel Bobál se zachráněnou smečkou.
Karel Bobál se zachráněnou smečkou. (Foto Aha! – H. Lacinová, Z. Schnapka)

Třítýdenní černá psí holka Meggi a kluk Benji měli štěstí. Hodní lidé je přinesli na městskou policii v krabici, ve které je kdosi odložil po porodu na ulici. Jejich sourozenec bohužel nepřežil, byl v krabici mrtvý. „Štěňata měla ještě pupeční šňůru. Musela být sotva den po porodu. Kolegyně si je bere na noc domů. Po narození k nim vstávala každé dvě hodiny, aby je nakrmila,“ popsal vedoucí psího útulku Marek Halounek. Dodal, že psím miminkům museli masírovat vlhkým hadříkem bříška a konečník, aby se vyprázdnila, jako to běžně dělá fena. Nyní už na Meggi i Benjiho čekají noví páníčci.

„Štěňata měla ještě pupeční šňůru. Musela být sotva den po porodu. Kolegyně si je bere na noc domů. Po narození k nim vstávala každé dvě hodiny, aby je nakrmila,“ popsal vedoucí psího útulku Marek Halounek. Dodal, že psím miminkům museli masírovat vlhkým hadříkem bříška a konečník, aby se vyprázdnila, jako to běžně dělá fena. Nyní už na Meggi i Benjiho čekají noví páníčci.

Štěňata skončila v lese

Podobný otřesný případ se stal v Mariánských Lázních na Chebsku. Na lesní cestě tam ležela papírová krabice a v ní bylo pět štěňátek. Bylo minus 10 stupňů, když je našel muž, který jel do práce. „Jde o tři fenky a dva pejsky. Už se vzpamatovala a mají se čile k světu. Během února je nabídnu k adopci,“ řekl zvířecí záchranář Karel Bobál.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.