Jana Hrstková (40) opustila pohodlný život: Na dohled PSÍHO RÁJE | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 25. června 2024

Svátek slaví Ivan, zítra Adriana

Jana Hrstková (40) opustila pohodlný život: Na dohled PSÍHO RÁJE

Kámoši na život a na smrt
Kámoši na život a na smrt (Foto Aha! – Martin Pekárek)

Odložení, opuštění a také problémoví psi dostávají svou šanci ve speciálním azylu nazvaném Psí cesta František, který je zároveň i psím hospicem a domovem pro seniory. Funguje již deset let a jeho zakladatelce Janě Hrstkové (40) totálně změnil život.

Ze dne na den opustila svět byznysu a z Brna přesídlila do středních Čech. Do té doby úspěšná podnikatelka se rozešla s přítelem, rozhodla se ho vyměnit za pejsky. „Směr, kterým jsem se do té doby ubírala, mi štěstí nepřinášel, a tak jsem přemýšlela, co dál,“ vzpomíná na svůj osobní přelom Jana. Rozhodla se proto začít z bodu nula. „Když jsem o tom zpětně přemýšlela, zjistila jsem, že největší štěstí mi vždy přinášela zvířata. Vzala jsem si tedy nějaké pejsky z útulku a zároveň zjistila, že největší problém tam mají s těmi starými, kteří mají zdravotní nebo povahový handicap,“ pokračuje současná majitelka psího azylu a hospicu. A právě takovým se v současné době věnuje.

BYT VYMĚNILA ZA JURTU

Zjistila, že jí nedělá problém těmto psům porozumět, a tak se z úředně nesnášenlivých psů stali časem přítulní mazlíčkové. Včetně obávaných kavkazských a jiných asijských plemen. Nic prý předem nepromýšlela, zkrátka se rozhodla žít tak, jak chce ona, a ne tak, jak od ní očekávalo její okolí. „Šla jsem jen za hlasem svého srdce,“ vysvětluje Jana Hrstková.

Celý článek naleznete v tištěné podobě Nedělního AHA! (28. 11. 2021)Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.