Za vraždu si odsedí 18 let: Přejel ho, pobodal a pak znovu přejel | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 14. srpna 2022

Svátek slaví Alan, zítra Hana

Za vraždu si odsedí 18 let: Přejel ho, pobodal a pak znovu přejel

Hanus byl několikrát trestán.
Hanus byl několikrát trestán. (Foto Aha! – Pavel Ryšlink, Slávka Červená)

Brutálně zavraždil kvůli banální hádce ze světa souseda (†36) Zdeněk Hanus (46) z Hošťálkové na Vsetínsku. Přejel ho autem, pak ho pobodal a znovu přejel. Čeká ho 18 let kriminálu.

Mladší z mužů loni v listopadu ukončil hloupou hádku na ulici tím, že sedl na kolo a jel domů. Pervitinem nadopovaný Hanus však skočil do auta, muže dojel, z kola srazil a přejel. Potom vystoupil a do zraněného jedenadvacetkrát bodl nožem.

Pak znovu sedl do auta a ještě jednou vážně zraněného přejel. Už krajský soud pachateli za brutální vraždu vyměřil osmnáctiletý trest. Vrchní soud v Olomouci pak tento rozsudek včera pravomocně potvrdil. „S ohledem na osobu obžalovaného, jeho recidivu, jde o trest adekvátní, rozhodně ne nepřiměřeně přísný,“ uvedl k rozsudku předseda trestního senátu Ivo Lajda.

Přečtěte si
lepabrena
15. 11. 2021 • 14:58

Pro tohoto pachatele by byl adekvátní jen jediný rozsudek- a to rozsudek smrti. V ČR by pro znovuzavedení rozsudku smrti bylo určitě více než polovina občanů. Co nám brání o znovuzavedení znovu hlasovat?

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.