Obdivuhodná sousedská záchrana na Mělnicku: Z ohnivého pekla lezli po žebříku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 28. května 2023

Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián

Obdivuhodná sousedská záchrana na Mělnicku: Z ohnivého pekla lezli po žebříku!

 Rodina přišla úplně o všechno.
Rodina přišla úplně o všechno. (Foto HZS)

Dům v plamenech, v něm dva zoufalí lidé a opodál pohotový chapík – zachránce! Neuvěřitelný příběh se odehrál v Chrástu na Mělnicku. Uprostřed noci tam muž zachránil své sousedy, když jim do ohnivého pekla přistavil žebřík.

Informaci o požáru dostali hasiči ve tři hodiny ráno. Než ale stačili dojet na místo, to podstatné se již odehrálo. „Když jsme přijeli, muž a žena slezli z prvního patra po žebříku. Ten soused jim jednoznačně zachránil život,“ řekl mluvčí hasičů Petr Svoboda. Vzhledem k tomu, že se soused-hrdina nadýchal kouře, odvezla ho záchranka do mělnické nemocnice.

Mrzlo jim náčiní

Hasiči se na místě pustili do likvidace ohně. Jenže kvůli krutému mrazu to byla pořádná fuška. „Zamrzaly nám hydranty, tak jsme museli v okolí využít další.“ Aby toho nebylo málo, kvůli mrazu byl problém s výškovou technikou. „Na té zamrzlo vedení v koši, takže jsme ji museli nahradit plošinou,“ řekl hasič. Až po čtyřech hodinách se povedlo lokalizovat ohnisko požáru, dalších pět hodin s ním hasiči bojovali. Napáchal škodu za 5 milionů korun.

Pomáhají i další sousedé

Proč v domě hořelo, se zatím neví. Jisté však je, že rodina přišla o všechno. I proto obec Chrást uspořádala sbírku potřebných věcí. Pro nešťastníky začala shánět oblečení, ale i další věci do domácnosti, například osušky, povlečení, nádobí. Připravuje se i finanční sbírka. Rodina je zatím v náhradním ubytování.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.