Epidemie smrtícího koronaviru: Nakažená přijela »taxíkem«! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 19. ledna 2022

Svátek slaví Doubravka, zítra Ilona

Epidemie smrtícího koronaviru: Nakažená přijela »taxíkem«!

Lidé v Bangkoku s rouškami.
Lidé v Bangkoku s rouškami. (Reuters)

Zatímco v Číně kvůli přísné karanténě a striktním bezpečnostním protokolům některá města vypadají jako nedobytné pevnosti, v Londýně si žena nakažená koronavirem klidně přijela do nemocnice vozem služby Uber!

Neohlášený příjezd nemocné a infikované ženy způsobil v jiholondýnské nemocnici Lewisham absolutní poprask. Dva zaměstnance, kteří s ní přišli do přímého styku, poslali okamžitě do přísné izolace. „Ta žena absolutně neuposlechla všechna nařízení a doporučení zdravotnických orgánů. K nám dokonce nepřijela sanitkou, ani vlastním autem, ale Uberem, čímž mohla nakazit spoustu dalších lidí. Prostě si jen tak nakráčela na recepci pohotovosti!“ uvedl ředitel ústavu Ben Travis.

Řidič se nenakazil
Jen díky duchapřítomnosti a profesionalitě personálu se Číňanka, která právě přiletěla ze své vlasti, nedostala do kontaktu s jinými pacienty. Okamžitě jí nasadili ochranný oblek, masku a odvedli ji do speciálního pokoje. Když se ukázalo, že její testy jsou pozitivní, byla převezena na speciální koronavirovou jednotku další londýnské nemocnice St. Thomas’ na další léčení.
Také řidič »taxislužby« dostal zákaz činnosti a musel na testy, měl ovšem štěstí a nenakazil se. Podle zdravotní organizace Public Health England se k ženě nepřiblížil na víc než dva metry a nestrávil v její blízkosti ani 15 minut. Je v pořádku a může si oddechnout...

Roušek je nedostatek, potíže jsou i s léky: Vojtěch v Bruselu varoval před závislostí na Číně.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.