Předvánoční výzdoba Strakonic? Politické plakáty a hesla! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 25. září 2023

Svátek slaví Zlata, zítra Andrea

Předvánoční výzdoba Strakonic? Politické plakáty a hesla!

Politické poutače všude kolem. Tak to vypadá v adventním čase ve Strakonicích.
Politické poutače všude kolem. Tak to vypadá v adventním čase ve Strakonicích. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská)

Města v Česku žijí nadcházejícími svátky... Jen ve Strakonicích to mají jinak. Obyvatele lákají k sobotním komunálním volbám plakáty, hesla a transparenty místních politických stran a uskupení.

Politické plakáty visí všude. Na sloupech jsou pod vánočními vločkami, na zábradlích i poutačích v centru města. Mají vyburcovat obyvatele k účasti v nových komunálních volbách. „Už aby to bylo za námi. Lidé si tu kvůli rozdílným politickým názorům nadávají,“ povzdechl si místní obyvatel Jaroslav Kovář.

Rozpočtové provizorium
Výsledky hlasování ve Strakonicích z roku 2018 soud kvůli nerovným podmínkám v předvolební kampani zrušil. Od té doby je město v rozpočtovém provizoriu bez možnosti rozhodovat o zásadních investicích. Volby loni v říjnu vyhrála Strakonická veřejnost, která získala 51,1 procenta hlasů. Opoziční lídr z hnutí Změna pro Strakonice ale podal žalobu k soudu a ten výsledky zrušil.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.