Životy zaměstnanců v ohrožení: Odměna 100 tisíc! ...za informace o sabotérovi | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 1. prosince 2022

Svátek slaví Iva, zítra Blanka

Životy zaměstnanců v ohrožení: Odměna 100 tisíc! ...za informace o sabotérovi

Areál společnosti v Lomnici nad Popelkou.
Areál společnosti v Lomnici nad Popelkou. (město Lomnice nad Popelkou)

Nejprve někdo propíchal zaměstnancům pneumatiky u aut, pak firmu někdo zapálil a nakonec vytopil. Za dopadení sabotéra je vypsána odměna 100 tisíc!

Vysoké škody při požáru i potopě, které způsobil v září ve firmě Low & Bonar Czech, bývalém Technolenu, v Lomnici nad Popelkou neznámý pachatel, vedly k ráznému kroku. Vedení vypsalo odměnu za dopadení pachatele.


„Trestné činy poškození cizí věci a vloupání, ke kterým došlo, ohrožují nejen majetek firmy, ale i pracovní místa téměř 180 zaměstnanců, a co je nejzásadnější – i jejich zdraví. Je pouze dílem náhody a štěstí, že tam zatím nedošlo ke ztrátám na životech,“ uvedl ředitel firmy Aleš Gardián.
Sází na to, že si mohli lidé něčeho podezřelého všimnout. „Po pachateli nebo pachatelích stále pátráme a případ je v šetření,“ konstatovala mluvčí policie Ivana Baláková.

Co se stalo


*Začátek září 2019: Neznámý fantom propíchal pneumatiky několika aut, které měli před firmou zaparkované zaměstnanci.
*5. září 2019: Požár ve skladovací hale. Hořelo 27 rolí polyesteru a střešní konstrukce. Škoda 3,5 milionu korun. Dým ohrozil i nedaleké sídliště.
*28. září 2019: Neznámý pachatel vytopil halu s drahými textilními stroji, když otevřel požární hydrant. Škoda byla zhruba 500 tisíc korun.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.