Zeman v Jeruzalémě: Chybí tu dobré pivo! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. března 2023

Svátek slaví Taťána, zítra Arnošt

Zeman v Jeruzalémě: Chybí tu dobré pivo!

Zeman v Jeruzalémě Chybí tu dobré pivo!
Zeman v Jeruzalémě Chybí tu dobré pivo! (Foto ara)

S velkou pompou včera v Izraeli prezident Miloš Zeman (73) otevřel Český dům. Slavnostnímu okamžiku přihlížel i izraelský premiér Benjamin Netanjahu (69) a jeho paní Sara (60). Česká hlava státu přikládá otevření velkou vážnost a bere to jako další stupeň k přesunu našeho velvyslanectví z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Zeman si na dobrých vztazích s židovským státem zakládá, a proto chce ambasádu přesunout po vzoru USA stůj co stůj. A to i přes odpor okolních arabských zemí. „My všichni politici vytváříme spoustu slov. Ale chci poděkovat všem lidem, kteří zorganizovali tuto svíčku proti temnotě, svíčku přátelství,“ pronesl při otevření Českého domu. Ten stojí na dohled od jeruzalémského Starého města a proslulé Zdi nářků. A prezident by rád viděl, aby se ve městě tří náboženství otevřela také „dobrá česká hospoda s dobrým českým pivem“.

Na akci promluvil i izraelský premiér Benjamin Netanjahu (69), zvaný Bibi. Touto přezdívkou ho oslovoval i český prezident. Netanjahu má podle svých slov rád nekorektní politiky a znovu připomněl více než dobré vztahy obou zemí. „Nemáme většího přítele na východní polokouli, než je Česko. A to proto, že na západní jsou Spojené státy,“ podotkl. 

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.