Vyplatí se vám konsolidace půjček? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 23. února 2024

Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj

Vyplatí se vám konsolidace půjček?

 (Shutterstock)

Při pohledu na portfolio většiny bankovních a nebankovních společností si nelze nepovšimnout produktu zvaného „konsolidace půjček“. A právě o něm bude pojednávat tento článek, prostřednictvím něhož vám vysvětlíme, co je to konsolidace, pro koho je dobrá, a hlavně jaké výhody s sebou přináší.

Dělejte rozdíly mezi konsolidací a refinancováním

Pod pojmem konsolidace půjček si představte sloučení hned několika úvěrů do jednoho jediného. Laicky řešeno spojíte například tři půjčky a uděláte z nich jednu, kterou budete následně splácet. Možná se ptáte, proč vlastně takový krok podstupovat? Je to primárně z toho důvodu, že se vám ve výsledku dostane lepších splátkových podmínek.

Abychom byli v názvosloví co nejpřesnější, je vhodné zmínit častou záměnu konsolidace za refinancování. Nejde ale tak úplně o to samé. Refinancováním totiž nahrazujete pouze jeden úvěr úvěrem novým. U konsolidace jde o sloučení více půjček najednou.

Pro koho je konsolidace vhodná?

Na trhu si samozřejmě můžete vybrat z řady produktů. Není to pouze konsolidace bankovních půjček, ale také konsolidace nebankovních půjček. Všechny tyto úvěrové nabídky jsou vhodné především pro klienty, jež mají více peněžních závazků.Pokud k tomu všemu ještě nezvládají splácet jednotlivé půjčky, je nejvyšší čas zaměřit se na konsolidaci. Ta může takový stav poměrně rychle a efektivně vyřešit.

Sjednoťte půjčky libovolného typu

Srovnání konsolidace půjček vás donutí přemýšlet nad tím, jaké úvěry vlastně můžete sjednotit? V tomto případě záleží hodně na poskytovateli nové půjčky, ale obecně platí, že téměř všechny.

  • Spotřebitelské půjčky
  • Kontokorenty
  • Leasingy
  • Kreditní karty
  • Krátkodobé půjčky
  • Nebankovní úvěry a další

Při konsolidaci půjček se nemusíte omezovat a můžete své předchozí nevýhodné závazky řešit komplexně.

Jaké výhody přináší konsolidace půjček?

Nyní se pojďme zaměřit na to, proč je vlastně konsolidace půjček natolik oblíbená? V první řadě je to bezpochyby finanční úspora. Prostřednictvím tohoto kroku se dopracujete ke snížení měsíční splátky, na což má vliv nejenom možnost prodloužení termínu splatnosti, ale hlavně nižší úroková sazba. To je pravděpodobně tím největším kladem. Na něj se však nabalují ještě mnohé další.

Pokud splácíte několik úvěrů najednou, určitě vynaložíte spoustu peněz za samotné transakce. I od takového nešvaru vás konsolidace nebankovních půjček oprostí.

Po sloučení budete mít pouze jeden finanční závazek, takže vám odpadne administrativní zátěž a získáte vyšší přehlednost v tom, kolik vlastně dlužíte.

V neposlední řadě je to také možnost obdržet peníze navíc. Konsolidace půjček vám umožní žádat o peníze nad rámec vaší dlužné částky. Pakliže jste dostatečně bonitním klientem, můžete dostat další finance v podstatě na cokoliv.

Využijte praktické srovnání konsolidace půjček

Ať už se vaším cílem stane konsolidace bankovních půjček nebo konsolidace nebankovních půjček, vždy myslete na to, že vybírat byste měli to nejvýhodnější řešení na trhu. Teprve s ním totiž můžete ušetřit peněžní prostředky. K tomu primárně slouží internetové portály zaměřující se na srovnání konsolidace půjček. Do jednoduše vyhlížející online kalkulačky stačí zadat vaše dosavadní závazky a po stisknutí jediného tlačítka se dozvíte, s jakým poskytovatelem můžete ušetřit a kolik.

Jestliže máte více nevýhodných úvěrů, udělejte si čas a věnujte se konsolidaci půjček. Společnosti nabízející tyto produkty dokáží vyřídit všechny administrativní náležitosti za klienta, čímž vám odpadá jakákoliv práce s tím spojená.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.