Policie tvrdí: Trio Čechů se přidalo k teroristům!

Tři Češi jsou obviněni z terorismu! Patří mezi ně bývalý pražský imám Sámer Shehadeh, jeho bratr Omar (27) a švagrová Kristýna H. (24). Manželé se měli dokonce účastnit bojů v Sýrii.
Hlavní postavou kauzy je podle iDnes.cz imám Samer Shehadeh. Ten měl schvalovat činy bratra Omara (27) a Kristýně H. (24) pomohl dostat se do Sýrie. Policisté informace vypátrali ze Samerovy elektronické komunikace. Teď se má schovávat v Mauritánii.
Islámský stát přišel o hlavní město v Sýrii: Rakká, Bašta teroristů padla!
Celý článekBratři s palestinskými rodiči se narodili v Praze. Bratr imáma Omar (27) bydlel v Mratíně nedaleko Prahy, v říjnu 2016 se odstěhoval do Sýrie. Obyvatelé obce Aha! sdělili, že muž chodil po vesnici v turbanu. V Sýrii ve městě Idlib se měl účastnit bojů v sesterské organizaci al-Káidy Džabhat Fatah aš-Šám. „Absolvoval několikatýdenní kurzy, ve kterých se naučil zacházet se zbraněmi, bombami i taktiku boje s tím, že byl následně vybrán, aby připravoval a cvičil »bratry« k boji a páchání teroristických útoků,“ cituje MF Dnes z obvinění od Národní centrály proti organizovanému zločinu.
Obvinili KristýnuDruhou obviněnou je Fátima (24), dříve Kristýna z Hořína na Mělnicku. Provdala se za Omara podle islámského práva šaría, aniž by ho viděla. „Sama se označuje za mudžahedína (bojovníka) v džihádu, v němž Omarovi zajišťuje aktivně zázemí bojovníka vařením, praním a společně cvičí se zbraní,“ uvedli policisté. Trojici hrozí až 15 let vězení.
Víte, že......tajné služby imáma Samera Shehadeha vyšetřovaly už v roce 2016? Tehdy řekl muslimům, aby se neúčastnili bohoslužby proti terorismu spolu s křesťany.
Advokát imáma: Soud je ještě dalekoVšem obviněným byl soudem přidělen advokát. Omara Shehadeha obhajuje pražský advokát Adam Kopecký. „Řízení probíhá již několik měsíců a je vedeno proti uprchlému,“ řekl včera Aha!, podrobnosti k případu s ohledem na povinnost mlčenlivosti neuvedl. „Až policie dokončí vyšetřování, bude následovat seznámení se spisem,“ dodal. Po ukončení vyšetřování předají policisté spis státnímu zástupci, který může případ zastavit, odložit, může si ještě vyžádat doplnění důkazů. Poté policie obvykle podá návrh na podání obžaloby a státní zástupce ji po vypracování předá soudu. „Může to trvat ještě půl roku,“ odhaduje Kopecký.