Pes byl vyhladovělý a střelený do hlavy | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 24. července 2024

Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub

Pes byl vyhladovělý a střelený do hlavy

V tomto žalostném stavu přivezli Akgushe strážníci do Bull azylu. Zranění ukázala, že byl zřejmě přivázaný ke stromu, ale ze zajetí se vymanil.
V tomto žalostném stavu přivezli Akgushe strážníci do Bull azylu. Zranění ukázala, že byl zřejmě přivázaný ke stromu, ale ze zajetí se vymanil. (Foto pro Aha! – Bull Azyl )

Na kost vyhladovělý a s ránou po zabíjecí pistoli v hlavě. V tak zuboženém stavu se dostal do psí záchranné stanice Bull azyl Čáslav čtyřletý Akgush. Bylo to v poslední chvíli. Po pár dnech pookřál a vrátil se zpět k původní chovatelce.

Mohutný středoasijský pastevecký pes (SAO) si prošel peklem. Do Bull azylu ho přivezli strážníci. „Byl apatický a vyhublý. Na hlavě měl ránu od pistole na zabíjení prasat. Akgush špatně chodil a měl kožní plíseň. Tato rasa je poměrně odolná. Je tedy vidět, že musel trpět opravdu dlouho,“ prozradil Aha! Richard Kaudl z Bull azylu.

Ten neváhal a rozjel pátrání po majiteli. S pomocí veterináře rozluštili tetovací číslo, které měl pes oražené v tříslech. Krátce na to se mu tak podařilo spojit s původní chovatelkou. „Okamžitě přijela i s majitelem v seniorském věku, kterému psa prodala. Jenže pánovi byla nedávno amputována noha, a tak nebyl schopný se o psa starat. Proto se rozhodl, že ho daruje. To, že je Akgush u nás, a v tak špatném stavu, ho velmi zasáhlo,“ řekl Kaudl.

Psa totiž daroval obchodníkovi se zvířaty z Nového Boru, který mu tvrdil, že má chovatelskou stanici této rasy. „Kontaktovali jsme ho. Řekl, že pes špatně hlídal, tak ho dal pryč,“ dodává Kaudl. Případem se začala zabývat policie, protože za jeho špatný stav nejspíš může překupník.

Dojemné setkání

Bull azyl Čáslav Akgushe vydal původní chovatelce. Setkání s ní i majitelem-starším pánem bylo podle psích záchranářů velmi dojemné. „Akgush byl opravdu šťastný a ukazoval nám pózy, které jsme ještě neviděli. V jeho očích byla vidět naděje, v našich slzy dojetí a smutek z toho, co je člověk schopen udělat zvířeti,“ uzavírá Kaudl.Přečtěte si
ivoadler
22. 11. 2017 • 18:06

Nejsem vyhladovělý a tudíž nejsem ani střelený.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.