Zvíře leželo pohozené u kontejneru: Z chundelaté koule vystříhali králíčka! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 30. května 2023

Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila

Zvíře leželo pohozené u kontejneru: Z chundelaté koule vystříhali králíčka!

Nyní už ušák vypadá k světu a brzy půjde do nového domova.
Nyní už ušák vypadá k světu a brzy půjde do nového domova. (Foto pro Aha! – Zelené Vendolí, MP Svitavy)

Jako vyhozený odpad našli strážníci u kontejneru ve Svitavách bílého králíka. Nikdo o něj dlouho nepečoval, a tak vypadal jako jedna velká bílá chlupatá koule. Jen uši z ní čouhaly. Po ostříhání ušák zase prokoukl!

Srstí neuvěřitelně zarostlého králíčka zachránili strážníci díky obyvatelce nedalekého činžovního domu, která je na zanedbané zvíře upozornila. Když k němu přišli, neměl ani snahu utíkat, přestože byl volně odložený. Pravděpodobně mu v tom bránily bolavé tlapky s přerostlými drápky.

Králíček byl patrně nechtěným dárkem či hračkou, která začala nudit. „Zřejmě byl jen zavřený v kleci a půl roku nebo i rok se o něj nikdo nestaral. Nechápu ale, proč ho takto někdo vyhodil a raději neodnesl do útulku. Je to zvěrstvo,“ řekl velitel svitavských strážníků Rostislav Bednář. Hlídka městské policie přivolala k ušákovi pracovníky ze záchranné stanice Zelené Vendolí, kteří se ho ujali a dali znovu do pořádku. Brzy půjde do nového domova.Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.