Náčelník horské služby, kterého zachránil exministr: Po kolapsu KRITICKÝ STAV! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 4. října 2023

Svátek slaví František, zítra Eliška

Náčelník horské služby, kterého zachránil exministr: Po kolapsu KRITICKÝ STAV!

Náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše (53) oživoval exministr zdravotnictví Leoš Heger (69, TOP 09). Pořád je ale v ohrožení života!
Náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše (53) oživoval exministr zdravotnictví Leoš Heger (69, TOP 09). Pořád je ale v ohrožení života! (Foto Aha! – J. Pecharová, ara)

Vystoupil důvěrně známou trasou na Sněžku. Zkolaboval. Náčelníka krkonošské horské služby Adolfa Klepše (53) oživoval exministr zdravotnictví Leoš Heger (69, TOP 09). Pořád je ale v ohrožení života! 

Podle informací z královéhradecké fakultní nemocnici, kde ho léčí, je po srdečním kolapsu napojen na umělou plicní ventilaci. „Všechno ukáže čas a jestli mozek během dlouhodobé resuscitace v podmínkách, v jakých se dělala, dostával nějaký kyslík. Děláme všechno proto, aby přežil,“ řekl webu Novinky.cz mluvčí špitálu Zdeněk Tušl. Příčinou kolapsu u zdravého sportovce mohla být srdeční arytmie, není to však jisté.

Náčelníka krkonošské horské služby Adolf Klepš (53) oživoval exministr zdravotnictví Leoš Heger (69, TOP 09). Pořád je ale v ohrožení života!

Přišlo to nahoře

Klepš se v neděli účastnil výstupu na nejvyšší horu Česka s lidmi z TOP 09 – za stranu sám kandiduje jako nestraník ve sněmovních volbách. Zkolaboval až na vrcholu. Zastavilo se mu srdce a resuscitoval ho právě bývalý šéf rezortu zdravotnictví Heger. Do pěti minut dorazili polští záchranáři s defibrilátorem. Zda včas, či naneštěstí pozdě, v případě náčelníka ukáže čas…

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.