Zloději řádili v Lounech: Rozkradli Kamenný les! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 31. května 2023

Svátek slaví Kamila, zítra Laura

Zloději řádili v Lounech: Rozkradli Kamenný les!

Vandalové vytrhali a ukradli část dlažby.
Vandalové vytrhali a ukradli část dlažby. (Foto Aha! – Jana Ulrichová)

Kuriózní krádež! Policie v Lounech pátrá po zlodějích, kteří tam rozkradli dlažbu z odpočinkové scenérie Kamenný les. Ta je dílem renomovaného architekta Stanislava Špouly.

Kamenný les je součástí parku Benátky. Je hojně navštěvovaný, lidé se tam často fotí, odehrávají se tam i svatby. Strážníci teď ale zjistili, že jej někdo poničil. Zloději vytrhali několik přírodních dlažebních kamenů, které tvoří chodníčky mezi velkými čedičovými kvádry. Většinu jich ukradli, část jich poházeli nebo poztráceli v okolí. ¨

„Odbor správy majetku Městského úřadu v Lounech teď řeší doplnění těchto dlažebních kamenů. Po zjištění výše škody podá trestní oznámení,“ uvedla pracovnice městského úřadu Kamila Jarolímková.

Dílo známého architekta
Kamennou scenérii zhotovil pro město Louny v roce 2008 podle vlastního návrhu zahradní architekt Stanislav Špoula. Dílo je vytvořeno z kamenných bloků čedičové horniny tefritu, který se vyskytuje v Českém Středohoří. Valouny symbolizující vodní koryto pocházejí z říčních náplav Ohře.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.