Přelomový rozsudek v Česku: Kvůli týranému pejskovi! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

Přelomový rozsudek v Česku: Kvůli týranému pejskovi!

Fenka Šedá se dodnes z těžkého poranění léčí, možná přijde o nohu.
Fenka Šedá se dodnes z těžkého poranění léčí, možná přijde o nohu. (Foto Aha! – Vlaďka Hradská a archiv Rafaelu)

S půlroční podmínkou odešel od soudu Václav Pergler (47), který trýznil hladem a žízní svou těžce zraněnou fenku Šedou a neposkytl jí pomoc. Odborníci a ochránci tvrdí, že jde o průlomové rozhodnutí.

Pergler nechal hladovou a dehydrovanou fenku trpět uvázanou na řetězu několik dní. Šedá měla na noze otevřenou zlomeninu, z rány jí trčela kost a lezli červi. Obžalován byl ze zanedbání péče o zvíře z nedbalosti. Fence neposkytl první pomoc ani nepřivolal veterináře. Soudu tvrdil, že o jejím zranění nevěděl. „Nevím, jak se jí to stalo. Když jsem jí viděl, ležela v boudě. Jíst dostávala,“ tvrdil Pergler. Soud ale jeho tvrzení neuvěřil. „Dostal trest na horní hranici, ale podmínečný, protože dosud nebyl trestán. Navíc nesmí chovat psy a musí dle svých možností splácet náklady na péči o fenku sdružení Rafael, které se o ni stará,“ prohlásil předseda senátu Martin Král s tím, že podobný případ s touto klasifikací dosud nesoudil ani o něm neslyšel. „Trest si zaslouží. Je to vzkaz všem tyranům zvířat, že je čeká trest. Šedulinka by bez pomoci uhynula,“ řekla Iva Volková z Rafaelu, kde o fenku už třetí měsíc pečují.


Průlomový rozsudek
Na týrání fenky upozornila neteř chovatele, která zvíře našla v žalostném stavu, a přivolala pomoc. Na místě zasáhli zástupci veterinární správy a obce spolu s policií. „V tomto případě se díky součinnosti všech podařilo zvíře zachránit, a hlavně dotáhnout vše až k rozsudku. Obvykle se týrání těžce prokazuje, v lepším případě končí pokutou za přestupek. Tento případ lze chápat jako určitý průlom,“ řekl ředitel Krajské veterinární správy v Českých Budějovicích František Kouba.

Přečtěte si
hejpockej
28. 1. 2017 • 05:20

s temahle "zakonama" je treba neco udelat... CR je pry vyspely stat, pritom mame zakony na ochranu zvirat horsi nez v Africe. A mezi nama hovada na urovni neandrtalcu. A taky sraby co si tohodle proste nevsimaji a nechteji se do niceho plest, co se boji rict svuj nazor a postavit se na stranu slabsich.

bibijana
10. 11. 2016 • 10:31

Přelomový rozsudek?!!! Půlroční podmínka za zjevné utýrání zvířete?!!! Hanba, hanba, hanba české justice!!!

-bello-
10. 11. 2016 • 09:41

Zákaz chovu psa! Teď se to konečně může aplikovat na ty množírny, judikát už je tady a vyčerpaným fenkám taky přece jde o život! Podmínka ? nevím, ale docela jistě budou ti parchanti slyšet na peníze za lék. péči, takže ta zvířata budou chodit uvazovat do lesů atd., aby nemuseli za ně platit, nebo je strašlivým způsobem zabijou. Tak tedy nevím, čím tenhle rozsudek těm zvířatům pomohl! Jde i o hospodářská zvířata, která nejsou chovaná v adekvátních podmínkách !!!

dandova
10. 11. 2016 • 08:36

Jeden zub mi vypadl.

dandova
10. 11. 2016 • 08:11

Kde je ten pes, co pořád napadal lidi? V tomhle případě by byl užitečný. Oko za oko za zub. Trest je směšný.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.