Kluk (15) v »mopedovozítku«: Rozstřelily ho 2 auta! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Kluk (15) v »mopedovozítku«: Rozstřelily ho 2 auta!

Takto dopadl mopedoauto mladého kluka.
Takto dopadl mopedoauto mladého kluka. (Foto: krimi-plzen.cz)

Může jet maximálně padesátkou, přesto boural. Teprve patnáctiletý řidič měl vážnou nehodu se svým mopedoautem značky Aixam.

K bouračce došlo v pátek večer na silnici u Švihova na Klatovsku. Srazila se tu tři auta. Nejvíce to ale odskákal řidič (15), který zřejmě za střet vůbec nemohl. „Odbočoval doleva a zezadu do něj narazilo auto a v protisměru hned další,“ říká jeden ze svědků. Aixam, mopedauto s omezenou rychlostí pro náctileté od patnácti let, se nakonec zastavil až o můstek. „Chlapec skončil s těžkými zraněními v bezvědomí a musel být letecky transportován do nemocnice Plzeň. Ostatní vyvázli bez zranění,“ uvedl mluvčí záchranky Martin Brejcha.


Mopedoauta pro náctileté
Aixam je mopedauto, které mohou řídit možné děti od 15let. Potřeba je k tomu oprávnění skupiny AM, tedy na malou motorku. Nezávislá zkušební organizace Euro NCAP letos zveřejnila testy jejich bezpečnosti, v nárazových propadla.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.