Martin (28) a Jana (19) se rozhodli pokořit Jeseníky: 74 tisícovek za 17 dnů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 30. září 2022

Svátek slaví Jeroným, zítra Igor

Martin (28) a Jana (19) se rozhodli pokořit Jeseníky: 74 tisícovek za 17 dnů!

Martin Hon s přítelkyní Janou Blahutovou den před výpravou.
Martin Hon s přítelkyní Janou Blahutovou den před výpravou. (Foto Aha! – Karel Janeček)

Z kopečka do kopečka, denně pokořit čtyři až pět tisícových vrcholů. Bláznovství? Martin Hon (28) si tak plní dětský sen... Během 17 dnů chce počítačový specialista vojenské zotavovny na Ovčárně spolu s přítelkyní Janou Blahutovou (19) zdolat všech 74 tisícovek Hrubého Jeseníku.

To ještě nikdy v historii nebylo, aby někdo prošel 290 kilometrů dlouhou trasou napříč Jeseníky. „Denně ujit 20 kilometrů sice nezní příliš náročně, překonávání velkých výškových rozdílů několikrát denně ale další kilometry navíc nahradí. Budeme prvními, kteří vyšplhají na jeden zátah všechny tisícovky,“ těší se Martin.

Vyrazit na túru jen tak nemohli. Nejprve museli získat povolení Chráněné krajinné oblasti Jeseníky, mohou tak vstoupit i do míst, kam se běžní turisti nemají šanci dostat. „Budeme spát minimálně deset nocí pod širákem a snad i v horských chatách. Kupovat budeme cestou jenom jídlo a pití, které dojde,“ plánuje studentka obchodní akademie Jana a dodává: „My když vidíme nějaký kopec, musíme na něj vylézt.“

Trasa začíná v Andělské Hoře
Pochod začíná pokořením Vysoké Hory v Andělské Hoře ve směru na Vrbno pod Pradědem. Pokračuje přes hřeben na Švýcárnu, Červenohorské sedlo, na Praděd, přes Petrovy kameny do Koutů nad Desnou a Šerák. Zpáteční trasa skončí poslední tisícovkou, vrcholem Loupežník mezi Ludvíkovem a Vrbnem pod Pradědem.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.