Lemuři se zabydlují na Mniší hoře: Čert zbaštil mrkev! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 10. prosince 2023

Svátek slaví Julie, zítra Dana

Lemuři se zabydlují na Mniší hoře: Čert zbaštil mrkev!

Lemuří samec Jeník baští mrkev.
Lemuří samec Jeník baští mrkev. (Foto Aha! – Jiří Nováček)

U všech čertů! Na Mniší hoře v Brně se zabydluje tříčlenná rodinka černých lemurů. Neposedné a sympatické poloopice, připomínající ze všeho nejvíc pekelné rarášky, najdou návštěvníci zoo mezi expozicí šimpanzů a novým výběhem pro paviány.

Lemuří rodinka přicestovala do Brna v týdnu z hodonínské ZOO. Tvoří ji zkušený samec Jeník (21), který si nabrnkl mladou Magdalenku (4) a letos v březnu se jim narodil sameček Kája. Obrovská chuť k jídlu je podle mluvčí zahrady Moniky Brindzákové důkazem, že si na nové prostředí skvěle zvykají. Při návštěvě Aha! chroupali právě ve velkém mrkvičku.

„Samci jsou vždy jednotně černě nebo tmavě hnědě zbarvení, samice jsou výrazně světlejší, mají bílou hruď a břicho, šedivou hlavu a dlouhé bílé chomáče srsti kolem uší,“ popsala novou atrakci kurátorka chovu savců Dorota Gremlicová. Víte že...
Lemur černý je endemickým primátem z Madagaskaru a přilehlých ostrovů Nosy Komba a Nosy Be? Ve volné přírodě jsou ohroženi  rozšiřujícím se zemědělstvím i lovem pro maso nebo pro chov v zajetí. V Africe totiž platí za domácí mazlíčky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.