Morčeti vyrostl na těle »tenisák«! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 15. června 2024

Svátek slaví Vít, zítra Zbyněk

Morčeti vyrostl na těle »tenisák«!

Nádor naštěstí nebyl nikam prorostlý.
Nádor naštěstí nebyl nikam prorostlý. (Foto pro Aha – Alice Franková)

Morče Miki by mohlo být adeptem pro zápis do knihy rekordů, jako morče s největším nádorem. Na bříšku mu vyrostl doslova tenisový míček.

Když panička přinesla před pár dny Mikiho na veterinu v Kladně, mysleli si všichni, že ho jde nechat uspat. Ale majitelka si přála operaci a Miki se ukázal jako velký bojovník. „Nádor byl hodně velký, ale naštěstí nebyl nikam prorostlý a vzhledem k tomu, že pomalu rostl už od léta, dalo se předpokládat, že nebyl zhoubný,“ uvedla veterinářka Alice Franková.


Miki už dvě hodiny po operaci baštil a při včerejší kontrole vypadal dobře. Zarážející bylo, proč přišel na operaci až s tak velkým nadělením. „Byla jsem již dříve u jiného veterináře. Zpočátku byl podle něj nádor malý a nemělo cenu s ním něco dělat. Když začal růst, řekl mi, že už je moc velký a že jsem měla přijít dřív,“ objasnila záhadu gigantického nádoru majitelka. Tu operace a léčba přišla na 1377 korun. I když by nové morče stálo 50 až 200 Kč, panička nelituje. Miki je přece člen rodiny.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.