Merkur »projde« Sluncem! Astrologové: Hvězdy vám přejí, přání se splní!

V pondělí 9. května 2016 dojde ke konjunkci, tedy spojení Merkuru se Sluncem. Podle astrologických konstelací se to odehraje ve znamení Býka.
S použitím speciálních filtrů se dá tento jev pozorovat nebo i fotografovat.
Přechod Merkuru začne jeho vstupem před levý okraj slunečního disku ve 13 hodin 12 minut. Maximální fáze úkazu, při níž bude Merkur nejblíže ke středu Slunce, nastane v 16.56 hod. Podívaná skončí ve 20.42 hod. K této vzácné konstelaci dochází vždy po několika letech kolem 10. května a 10. listopadu, naposledy to bylo 7. května 2003 a příště se můžeme těšit na 11. 11. 2019.
Argoni: Doba plodnosti„Přejete si potomstvo? Teď je ta pravá chvíle. Ve znamení Býka se totiž v pondělí nachází také Venuše, planeta štěstí, partnerství, plodnosti a sexu, tak všechny dvojice, které už dlouho čekají na potomka a zrovna tak všichni, kteří potřebují, aby se na ně opět po dlouhé době usmálo štěstí, si mohou udělat mezi 13.12 hod. a západem Slunce menší rituálek na splnění svého přání,“ říká čaroděj a astrolog Raven Argoni.
Kouzlo pro splnění přání
Stačí zapálit svíčku, napsat si své přání na papír, papírek spálit nebo si můžete své přání napsat i do počítače, zaheslovat do wordu a ke konci tohoto roku 2016 si můžete zkontrolovat, jestli se splnilo. Při rituálech je nesmírně důležitý čas, kdy se rituál provádí. Odpoledne až do večera 9. května 2016 je k tomu jak stvořené. Přechod Merkuru přes Slunce, na rozdíl od přechodů Měsíce přes Slunce, můžeme brát jako jednoznačně dobré znamení, kterého můžeme využít i pro svůj prospěch.
Pondělí podle hvězd*Přání mají velkou sílu. Dejte si tedy na ně pozor, dobrá přání vyřkněte, špatná zažeňte, mohla by udělat škodu.
*Budete plni energie, práce vám půjde od ruky. Užijte si pozitivní den, udělejte si něčím radost.
*Večer věnujte zábavě, sejděte se s přáteli, nebo si vyjděte s partnerem. Využijte přízně hvězd.
Planeta v astrologii
*Merkur je symbol komunikace, financí, podnikání a šťastných investic.
*Vládne Blížencům a jeho kameny jsou citrín, achát, kalcit a smaragd.
Přechod Merkuru, nejmenší planety sluneční soustavy (průměr 4868 km), před Sluncem nastává, když se Merkur na své dráze ocitne mezi Sluncem a Zemí (12 742 km). Úkaz je pozorovatelný jen z té části Země, kde je Slunce zrovna nad obzorem.
Kdy ho můžete pozorovat
*Merkur je tak malý, že jeho přechod před Sluncem je možné pozorovat pouze dalekohledem.
*Je nutné ale použít speciální filtr, abychom si nepoškodili zrak.
*Nejbezpečnější je sledovat úkaz dalekohledem v některé z hvězdáren.
*„Slunce s Merkurem si můžeme také promítnout pomocí dalekohledu na bílou plochu a sledovat, jak se planeta postupně posouvá od jednoho okraje slunečního kotouče k druhému,“ poradil Pavel Suchan z Astronomického ústavu AVČR.