Z nové turistické atrakce na Šumavě jde strach! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 30. března 2023

Svátek slaví Arnošt, zítra Kvido

Z nové turistické atrakce na Šumavě jde strach!

Ve výběhu mohou návštěvníci spatřit pětičlennou vlčí rodinku.
Ve výběhu mohou návštěvníci spatřit pětičlennou vlčí rodinku. (Profimedia.cz)

Národní park Šumava má pro své návštěvníky novou lahůdku. Bylo zde otevřeno návštěvnické centrum zaměřené na vlky.

V obci Srní tak mají příznivci přírody možnost navštívit unikátní interaktivní expozici, vlčí výběh a hlavní budovu, která v sobě spojuje prvky moderní architektury a tradiční šumavské chalupy. Investice v celkové výši sedmdesát milionů korun se v případě této nové atrakce určitě vyplatila.


Zájemci o vlky se s nimi budou moci nejen setkat naživo, ale také se o nich více dozvědět právě prostřednictvím speciální výstavy umístěné v expoziční hale. Zde se kromě interaktivních informačních tabulí nabízí také možnost vzdělávat se prostřednictvím video a audiozáznamů. Co se týče samotného výběhu, ta je momentálně obydlena pětičlennou vlčí rodinkou. Jedná se o vlčici z Německa a vlka z plzeňské zoo, kterým se letos na jaře narodila tři vlčata, informuje web Plzeňského rozhlasu. Nad výběhem, jehož rozloha činí zhruba tři hektary, je instalována asi 300 metrů dlouhá dřevěná lávka, která je doplněná o lavičky a odpočívadla.

„V tom nejvyšším bodě je vysoká kolem šesti metrů a máte pocit, jako když jdete volně lesem s vlky. Lávka končí velkou terasou a na těch odpočinkových místech jsou připraveny lavičky zhruba pro nějakých třicet lidí. Ti se můžou jednak kochat přírodou, jednak vidět do výběhu anebo profesionální fotografové si tam nafotí vlky jako ve volné přírodě," popisuje náměstek ředitele Správy Národního parku Šumava Miloš Juha. Vlčí výběh bude možné navštěvovat po celý rok kromě dubna. Vstupné je zdarma.Přečtěte si
andy63
13. 11. 2015 • 22:59

Nejsi Ty jeden z těch úchylných buzerantů v zelených kamizolkách?

ivoadler
13. 11. 2015 • 18:36

Znovu opakuji: velké šelmy do naší "domestikované" přírody nepatří. Co tady budou žrát? Medvědi vyžírají popelnice, ale co vlci?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.