Konec závislosti na zásuvkách? Je tu nabíjecí nábytek! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 28. ledna 2022

Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava

Konec závislosti na zásuvkách? Je tu nabíjecí nábytek!

Fotografie
Fotografie (internal)

Také byste rádi měli telefon po ruce, i když ho zrovna nabíjíte? Ale kdo má pořád stěhovat nabíječku... Švédský nábytkářský koncern IKEA přináší řešení – »placičku«, která váš mobil nabije bezdrátově! A dá se připojit na jakýkoli kus nábytku s rovnou plochou.

Prodávat se budou ale i noční stolky či lampičky, které už tuto vychytávku budou mít zabudovanou v sobě. Bezdrátové nabíjení funguje prostřednictvím technologie Qi, kterou modernější smartphony podporují. A k ostatním se dá dokoupit jednoduchý adaptér. Kromě hlavní nabíjecí plochy mají samostatné podložky i USB port, kterým lze dobít ještě jedno zařízení.

2266360:gallery:true:true

Nabíjecí nábytek by se měl objevit na trhu v polovině dubna, nejlevnější kusy budou stát okolo tisícovky. „Lidé nesnášejí kabely. A trápí je myšlenka, že jim někde v terénu dojde baterie a nenajdou nikde zásuvku. Tohle by ten problém mohlo vyřešit,“ odůvodnil nápad Bjorn Block, produktový manažer společnosti IKEA.

2266359:gallery:true:true

Autor:  kat

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.