Unikátní kuchařka s oblíbenými jídly Hitlera, Stalina, Kima atd: Mlsné jazýčky tyranů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 2. července 2022

Svátek slaví Patricie, zítra Radomír

Unikátní kuchařka s oblíbenými jídly Hitlera, Stalina, Kima atd: Mlsné jazýčky tyranů!

Kim Čong-il (†69)
Kim Čong-il (†69) (Profimedia.cz, ara)

Přemýšleli jste někdy, na čem si pochutnávali Adolf Hitler nebo Saddám Husajn? Pak je pro vás knížka britských autorek Victorie Clarkové a Melissy Scottové jako stvořená. V kuchařce jménem Večeře diktátorů totiž najdete recepty na lahůdky nejznámějších tyranů!

Adolf Hitler (†56): Holoubátka a drůběží játra

Přestože ke zvířatům choval větší úctu než k lidem, úplným vegetariánem nacistický vůdce nebyl. »Ujížděl« prý například na mase z holoubat a drůbežích jatýrkách. Jako přílohu měl nejradši semolinové knedlíky.

Josip Stalin (†74): Gruzínské speciality

Na jídelníčku jednoho z největších vrahů historie nechyběly pochoutky z jeho rodné Gruzie. Miloval kuře s ořechovou omáčkou sacivi a pokrmy obsahující vlašské ořechy, česnek, švestky a granátová jablka.

Benito Mussolini (†61): Bábovka a česnek v oleji

Nejoblíbenějším jídlem italského diktátora bylo Ciambellone, italská verze klasické české bábovky. Ze slaných lahůdek pak zbožňoval nahrubo nasekaný syrový česnek, přelitý olivovým olejem a citronem.

Saddám Husajn (†69): Grilované čerstvé ryby

Podle autorek knihy, které vycházely z dobře informovaných zdrojů, vyžadoval Husajn ryby, které mohl konzumovat kdykoliv a v jakémkoliv množství. Jedl je zásadně čerstvé a nejradši si je jednoduše griloval.

Kim Čong-il (†69): Žraločí ploutve a humr v páře

Otec současného vládce KLDR Kim Čong-una se jako šílený despota choval i u stolu. Chtěl například, aby každé zrnko na jeho talíři bylo stejně velké! Nejvíc si pochutnával na sushi, polévce ze žraločích ploutví a humrovi vařeném v páře.Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.