České dráhy: Odškodnění pro cestující za ledovku! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 31. března 2023

Svátek slaví Kvido, zítra Hugo

České dráhy: Odškodnění pro cestující za ledovku!

Vlaková doprava naprosto zkolabovala. Cestující byli uvnitř uvězněni dlouhé hodiny.
Vlaková doprava naprosto zkolabovala. Cestující byli uvnitř uvězněni dlouhé hodiny.  (Foto Aha! – Petr Novotný, ČTK, Martin Pekárek, Kateřina Moravcová, Ivana Žáková)

100 000 cestujících na železnici se dotklo ledové ochromení, dlouhé hodiny museli čekat jak ve vlacích, tak na nádražích. Dopravci proto oznámily, že za zpoždění a zrušení vlaků budou odškodňovat!

*„Nepostarali jsme se o všechny tak, jak jsme si to představovali a jak by si to zasloužili. Ale byla to skutečně krizová situace,“ řekla mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová. Lidem tak vrátí peníze za jejich jizdenky.

*Stejně se k tomu postavil i dopravce Leo Express: „Cestujícím vracíme jízdné v plné výši a také jim nabízíme kompenzaci ve výši padesáti procent z ceny jízdenky do kreditu,“ uvedla mluvčí Petra Valentová.

Největší kolaps za 30 let, řeší už i poslanci!
Podle Jakuba Ptačinského ze správy železnic se jedná o největší kolaps v dopravě za posledních 30 let. Sněmovna si na návrh ODS vyžádala od premiéra informace o přístupu ČD k cestujícím, kteří kvůli kalamitě uvázli ve vlacích a na nádražích.

Přečtěte si
koliaska
30. 4. 2022 • 19:18

S opravdu velkým zpožděním právě kvůli ledovce jsem se už u ČD také setkala, nicméně žádné odškodnění jsem z jejich strany nedostala. Na druhou stranu i tak ráda jejich služby využívám dál. Přijde mi, že poslední dobou hodně investovali do zlepšení služeb. To ostatně potvrzují i zprávy z dopravy http­s://ww­w.do­pravad­nes.cz­/zelez­nicni-doprava/ které pravidelně sleduji.

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.