Soudí »anděla smrti«: Z nudy zavraždil 174 pacientů! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

sobota 4. února 2023

Svátek slaví Jarmila, zítra Dobromila

Soudí »anděla smrti«: Z nudy zavraždil 174 pacientů!

Tento muž zabíjel pacienty
Tento muž zabíjel pacienty (Foto Isifa.com, ara)

Zrůda z Oldenburgu konečně stanula před soudem. Německý ošetřovatel Nils H. (38) má na svědomí možná až 174 lidských životů, pacienty posílal injekcí na smrt. Důvod? Jak sám přiznal: v práci se nudil...

Nils H. je obžalovaný ze tří vražd a dvou pokusů o vraždu, ale prokuratura si je jista, že pacientů zabil přes 150! Všechny v rozmezí let 2003 až 2005 na klinice Delmenhorst poblíž Brém. Když se ho zatýkající policisté ptali, proč to udělal, odpověděl, že se prostě nudil. A také chtěl všem v nemocnici předvést, jak umí skvěle resuscitovat!

Většinou postarší a vážně nemocné pacienty zabíjel injekcí s gilurytmalem, který mohou i lékaři používat jen za velmi přísného dohledu. Mezi vedlejší účinky této látky patří pokles krevního tlaku, nepravidelná srdeční činnost a špatná koordinace srdečního svalu.     

Chválili ho
Lékaři o Nilsu H. soudili, že jde o zapáleného ošetřovatele. „Udělal na nás všechny velký dojem. Ale bylo mi divné, že vždy najednou přichvátal tam, kde bylo třeba resuscitovat nebo intubovat pacienta. Nenapadlo mne ale, že je chce zabít, místo aby jim pomáhal,“ dodal dr. Erich Joester. Policii na stopu nakonec přivedl fakt, že v období, kdy Nils na klinice sloužil, dvojnásobně stoupl počet úmrtí pacientů.

Autor:  so

Přečtěte si
cernykondor
29. 11. 2014 • 17:26

Je to asi rozšířenější než se domníváme. V menším měřítku, tedy při menší zmíněné "zapálenosti/ to může procházet. Jak se zbavit protivnéhio ležáka, ap. nemusí to být jen nemocnice, ale třeba dům seniorů, kde se těžko kontroluje správná dieta, dávkování inzulinu, atd. Chtělo by to více nezávislé kontroly.

prroud
29. 11. 2014 • 12:26

Takze taky inekcijku................aby se nenudil!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.