Světově uznávaný malíř prozradil, čím ho děsí obrazy Ivety Bartošové! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 5. prosince 2022

Svátek slaví Jitka, zítra Mikuláš

Světově uznávaný malíř prozradil, čím ho děsí obrazy Ivety Bartošové!

Rychtář ukázal obraz, který mu Iveta nakreslila k narozeninám.
Rychtář ukázal obraz, který mu Iveta nakreslila k narozeninám. (Aha! - Ladislav Křivan)

Zpěvačka Iveta Bartošová (†48) se občas ze svých pocitů potřebovala »vymalovat« a v průběhu svého života vytvořila několik abstraktních obrazů. Jejich poselství ale umělce dokáže vyděsit. Co k nim řekl známý malíř Kristian Kodet (66)?

Malování byla pro Bartošovou relaxace a chvilkový únik z reality. „Baví mě malování. Maluju abstraktní obrazy, pokud možno co největší…Není to o tom, že bych přemýšlela nad tím, co budu malovat. Prostě nepřemýšlím. Vypnu... A maluju! Je to pro mě určitá forma meditace,“ říkala zesnulá zpěvačka o svém velkém koníčku.

Její obrazy přitom vždycky ukazovaly, jak se cítí uvnitř, byla z nich cítit deprese, úzkost, jenom občas prostřídána pozitivními momenty. Poslední obraz namalovala manželovi Rychtářovi, který ho neváhal v den její smrti hned ukázat novinářům.

Umělcům se ale při pohledu na její dílo svírá žaludek. „Upřímně musím říct, že umění to není. Obraz od Ivety Bartošové bych si koupil jedině jako památku na ni. Ten poslední bych si však těžko pověsil doma, protože z něho vidím křik o pomoc,“ řekl světoznámý výtvarník Kristian Kodet.

Kristian Kodet

Iveta Bartošová svoje obrazy nechtěla prodávat, i když vzhledem k jejímu pohnutému životnímu příběhu by určitě šly na dračku. Odborník na umění Richard Bergman řekl TV Nova, že v dnešní době se spíše než umění prodávají jména. „Obrazy měly určitě hodnotu pro ni. Tam ona vypovídala ty stavy smutku, deprese. Co se týče financí nebo prodeje, je jedno, jestli tam dám deset, sto nebo dvě stě tisíc. Záleží na člověku, který přijde a koupí to.“

Anketa

Pověsili byste si doma nějaký z obrazů Ivety Bartošové?
Celkem 2917 hlasujícíchPřečtěte si
baronessa
21. 7. 2015 • 06:08

Když už tam pana umělce měli, tak toho řádně využili, hned jeho narozeniny, hned názor na obrazy, z jedné vody se dá navařit celé číslo vydání.

analfabet
11. 5. 2014 • 11:37

Kristian Kodet - SVĚTOVĚ UZNÁVANÝ MALÍŘ - muhehehe

johnny85
10. 5. 2014 • 17:23

človek nemusi byt sherlock aby zjistil ze proste sebral jeden z jejich staršich obrazu dopsal tam TVOJE IVETA NAVŽDY a taky dátum. Jen aby všem ukazal že ona se ho nebala ale milovala ho. Jemu jde jen o to aby on vypadal dobre pred vsemi aby nebyl za zleho.

hromosvody
10. 5. 2014 • 12:07

Sem napište Váš názor

hromosvody
10. 5. 2014 • 12:05

Hmmm - že by přeci jen už svědomí ???

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.