Údajně nedobytná pevnost s britskými korunovačními klenoty dobyta: Lupič v Toweru! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 18. ledna 2022

Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka

Údajně nedobytná pevnost s britskými korunovačními klenoty dobyta: Lupič v Toweru!

Londýnský Tower byl dosud považován za bezpečný.
Londýnský Tower byl dosud považován za bezpečný. (Profimedia.cz)

Neuvěřitelné! Zloděj se vloupal do londýnského Toweru – údajně nedobytné pevnosti, v níž jsou pod ostřížím dohledem uloženy britské korunovační klenoty! Lupič sice ukradl »jen« svazek klíčů, i tak ale vyvolal řadu pochybností o tom, jestli jsou poklady nedozírné hodnoty v Toweru opravdu v bezpečí. Hradní stráž ho sice viděla, nemohla ale dělat nic! Muži totiž za žádných okolností nesmějí opustit svá místa!

Vetřelci stačilo jen přelézt dvě brány a byl uvnitř. Sebral svazek klíčů a dal se na útěk. Ten proběhl hladce – přelezl hlavní bránu a kolem hradní stráže jednoduše odešel. Proč tzv. beefeateři nezasáhli? Nesměli! Mají zakázáno hnout se z místa! Kde ale byli v tu chvíli skuteční hlídači? Zprávu od stráže bohužel dostali až v době, kdy byl lupič i s klíči dávno pryč.

Žádným z klíčů, které ukradl, by si podle bezpečnostní agentury střežící Tower místnost s korunovačními klenoty neodemkl. Mohl se s jejich pomocí dostat leda do hradní restaurace, konferenčních místností a na visuté mosty. Všechny dotčené zámky byly samozřejmě okamžitě vyměněny.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.