Postlerová plánovala budoucnost syna: Co bude, až bude sám se sebou? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 14. června 2024

Svátek slaví Roland, zítra Vít

Postlerová plánovala budoucnost syna: Co bude, až bude sám se sebou?

Simona Postlerová na jednom z mála existujících snímků se synem Damiánem, jehož údajně trápí zlá nemoc.
Simona Postlerová na jednom z mála existujících snímků se synem Damiánem, jehož údajně trápí zlá nemoc. (Aha! – Dalibor Puchta)

„Teď je doma a pakliže bude všechno fajn, tak prostě může být jako s námi pořád. Nebo potom sám se sebou. A to je právě ta těžká otázka," strachovala se herečka o synovu budoucnost nedlouho před svým nečekaným skonem. 

„Bude pro něho těžké najít chráněné bydliště a chráněnou práci. Diagnostikovali mu Aspergerův syndrom a to je vlastně navždy. Do té puberty byl jiný chlapec a od té doby je jinou osobností. A co se týče vyjadřování, tak se toho prostě hodně změnilo. To vnímání je úplně jiné," okomentovala tehdy Simona chování potomka s tím, že na sebe v minulosti nenechal vůbec sáhnout. Například vlasy mu musela stříhat až když tvrdě usnul!

„Teď musím zaťukat, už je to několik let dobré. Dříve ne, ale teď chce pohlazení každou minutu. Já si třeba čtu nebo myju nádobí a každou chvilku dotyk, letmá pusa. Úžasné!" pochvalovala si proměnu Damiana herečka během rozhovoru na Radiožurnálu. Aby toho nebylo málo, v té době se ještě musela starat o manžela, který onemocněl rakovinou.

„Paradoxně vlastně s nima. Já jsem se svým synem. To je tak zvláštní. On mi vlastně i něco dává. Já se o něj starám a myslím na něj. Takže se nezaobírám sama sebou. Starám se nyní i  manžela, který je nemocný. Je fakt, že když jdu do divadla a zahraju si třeba komedii, tak logicky na chvilku vytěsním. A je mi dobře, pookřeju. Tenhle ten střih funguje," zodpověděla herečka dotaz moderátorky Lucie Výborné, kde bere na všechny tyhle jobovky vůbec sílu. Přečtěte si
Uživatel_154162
19. 5. 2024 • 13:36

Nechte si ty řeči bello.Az to zakusite tak můžete radit

bella.
18. 5. 2024 • 12:14

Pokud vím, tak na syna se skládají její herečtí kolegové, protože dcera a babička, tj. vlastní rodina se o něho starat nechtějí.
Žít s autistou je nad lidské síly, nedivím se jim.
Já ale nesnáším takové ty co se obrátí na víru a jsou až fanatické a to byla zjevně dle článků i Postlerová.
Rodičovská a mateřská láska je nekonečná, ale u-obětovat se až k smrti nikomu nepomáhá.Syn měl být v ústavu a dojednána střídavá navštěva domova.Oběma by to nejspíš víc pomohlo, než s ním denně bojovat doma a boj to je, protože obtěžuje a vysiluje.Ona to holt brala jako úděl.
Autista a asperger to je navždy peklo na zemi!

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.