Aligátorům byla zima! Museli se stěhovat! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 6. prosince 2022

Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín

Aligátorům byla zima! Museli se stěhovat!

Nejdříve bylo potřeba aligátorům nasadit na krk smyčku.
Nejdříve bylo potřeba aligátorům nasadit na krk smyčku. (pro Aha! – Roman Nešetřil)

ÚSTÍ NAD LABEM – Kvůli chladnému počasí se v ústecké zoologické zahradě museli stěhovat z venkovního bazénu do půl kilometrů vzdáleného zimoviště aligátoři Libor a Eliška. „Většinou necháváme stěhování až na říjen, ale letošní studené září vše urychlilo. Hlavně po ránu byli aligátoři ztuhlí a nechtěli přijímat potravu,“ řekl Aha! Roman Nešetřil z ústecké zoo.

Ošetřovatelé nejdříve aligátorům nasadili na krk smyčku a pak je za lano vtáhli do připravené bedny. „Tady se musí dávat velký pozor, aby se aligátoři nikde nezachytili nohou a neporanili se,“ doplnil Nešetřil.

Obě bedny s cenným obsahem pak pět párů rukou naložilo na přepravní vozidlo, které oba aligátory odvezlo do zimoviště. Letos se transport zhruba 200 kilogramů vážícího samce a jeho o polovinu lehčí družky obešel bez odporu obou zvířat. Jen Libor, který letos oslavil šestatřicítku, trochu syčel, aby všichni kolem viděli, kdo je v aligátoří rodině pánem.

Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.