Klan Versace se zlobí! Schyluje se k soudní bitvě? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pátek 8. prosince 2023

Svátek slaví Květoslava, zítra Vratislav

Klan Versace se zlobí! Schyluje se k soudní bitvě?

Donatella Versace
Donatella Versace (profimedia.cz)

Uplynulo už 20 let, co rukou masového vraha zemřel jeden z nejznámějších návrhářů Gianni Versace (†50). Televizní stanice FX se rozhodla o činu natočit devítidílný seriál, ale rodina italského génia módy není ani trochu nadšena. Je to prý jen výmysl a nikdo z nich se raději ani nebude dívat.

Přitom třeba mladší sestra Donatella (62) by mohla být poctěna, ztělesňuje ji španělská herečka Penélope Cruz (43). A jsou to navíc kamarádky, Cruz na roli kývla až po telefonátu s ní a zdůraznila, že i přes její odmítavý postoj k celému projektu jí záleží na tom, aby si dobrý vztah udržely. „Doufám, že až film uvidí, bude šťastná,“ prohlásila s nadějí herečka.

Režisér 
ústupky udělal
Děj vychází z reality, ale také je inspirován knihou Vulgar Favors (1999) o vrahově řádění, na které se rodina ovšem také nepodílela, ani ji neautorizovala. Do scénáře nyní také nezasahovala a od celého díla se distancovala. I po letech je pro ně totiž vražda i její okolnosti bolestivým tématem. „Donatella měla nějaké požadavky ohledně svých dětí, jak budou v seriálu zobrazeny. Tomu jsem vyhověl. Sám jsem otec, rozuměl jsem tomu,“ prozradil autor Ryan Murphy. Do role Versaceho obsadil Venezuelana Edgara Ramireze (40), part jeho milence Antonia D’Amica (58) dal portorickému zpěvákovi Rickymu Martinovi (46).

Přítel návrháře: 
Je to směšné
A ani bývalý Versaceho životní partner není fanouškem série. Versaceho našel zastřeleného před domem a nelíbí se mu, jak byla scéna na prvních zveřejněných fotkách zobrazena. „Pohled na Rickyho Martina, jak drží jeho tělo v náručí, je směšný. Možná je to jen vůle režiséra, rozhodl jsem se však, že nebudu reagovat,“ nechal se slyšet. Autoři už mají za sebou zkušenosti s podobným seriálem, v první řadě zpracovali příběh O. J. Simpsona, proces, ve kterém byl shledán nevinným v případu vraždy své manželky. Není divu, že je zaujal i tragický osud návrháře. Nejenže byl ve své době neskutečně slavný, byl i dobrým přítelem mnoha legend, jako je zpěvák Elton John či princezna Diana, a navíc zemřel za kontroverzních okolností, kterým bylo možné předejít.

Na vině byla 
i liknavost policie
Když ho 15. července 1997 na schodech před jeho domem v Miami Beach dvěma výstřely do obličeje a krku Andrew Cunanan (†27) zavraždil, už měl na svědomí čtyři lidi a byl na seznamu 
10 nejhledanějších lidí FBI. Policie v Miami nevyvěsila plakáty s jeho podobiznou, v té době totiž panovala velká homofobie a většina jeho obětí byli gayové. Cunanan tak ve městě žil dva měsíce a používal svoje jméno, aniž by na něj někdo přišel. Proč se jeho cílem stal Versace, není jasné, vzal si život osm dní po zločinu a nenechal po sobě žádný dopis.

American Crime Story: The Assassination of Gianni Versace trailer

Video se připravuje ...Přečtěte si
fesak2
14. 1. 2018 • 17:24

co je to za zrůdu na tý fotce?

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.