Morávková jako oběť domácího násilí v Ordinaci: Ženy jí svěřují děsivé zážitky! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. července 2024

Svátek slaví Luboš, zítra Martina

Morávková jako oběť domácího násilí v Ordinaci: Ženy jí svěřují děsivé zážitky!

Při pohledu na hereččin zřízený obličej tuhla krev v žilách.
Při pohledu na hereččin zřízený obličej tuhla krev v žilách. ( archiv TV Nova)

Nadávky, facky, modřiny, teror za zavřenými dveřmi! To všechno teď prožívá Dana Morávková (46) před kamerami Ordinace v růžové zahradě 2 a s ní i tisíce žen v Česku. A právě oběti skutečného domácího násilí se teď herečce svěřují se svými děsivými příběhy.

„Koukám na ty fotky a vzpomínám na nejhorší etapu v mém životě,“ napsala jedna z mnoha žen herečce na sociální síti, když postavu doktorky Zdeny Suché začne týrat Andrej Martynčák v podání Jána Jackuliaka (39).

„Taky mám toto za sebou. Není jednoduché z toho utéct,“ vypsala se další divačka seriálu.

„Překvapilo mě množství žen, které mi píší. Je mi jich velmi líto. Já to jen hraji, ony to prožily nebo prožívají a jsou to trýznivé příběhy. Pokud by to, co moje postava prožívá v Ordinaci, primělo třeba jen jednu z nich svoji situaci změnit a třeba vyhledat Bílý kruh bezpečí, mělo to smysl,“ svěřila deníku Aha! Morávková.

Herečka se přitom s ničím takovým doposud nesetkala. „Možná mám ve svém okolí ženy, které si prochází tím, co Zdena v seriálu, ale s tím se vám nikdo nepochlubí. Takže upřímně nevím, jestli taková nějaká je...“ dodala s tím, že si je vědoma toho, že jde o neskutečně vážnou a citlivou a věc, a proto se na scény s domácím násilím pečlivě připravovala. „Přemýšlíte o tom a představujete si to už, když čtete scénář. Také jsem hodně četla o této problematice v novinách i v knihách. Vzpomněla jsem si na zavražděnou spisovatelku Simonu Moniovou. A viděla jsem i dokumenty o týraných ženách,“ prozradila Aha! Morávková, pro kterou včerejškem scény s fackami zdaleka neskončily.

Zdena dostala od svého partnera Andreje facku.

Video se připravuje ...Přečtěte si
Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.