Iva Janžurová (74): Ani smrt blízkých ji nerozhodí! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 5. října 2022

Svátek slaví Eliška, zítra Hanuš

Iva Janžurová (74): Ani smrt blízkých ji nerozhodí!

Na letošním ročníku karlovarského filmového festivalu Janžurová převzala ocenění za přínos českému filmu.
Na letošním ročníku karlovarského filmového festivalu Janžurová převzala ocenění za přínos českému filmu. (Aha! - Marek Pátek, Pavel Machan)

Herečka Iva Janžurová je profesionál se vším všudy. A profesionál se nenechá na jevišti jen tak něčím rozhodit. Dokonce ani smrtí těch nejbližších…

Od smrti režiséra Stanislava Remundy (†84), životního partnera Ivy Janžurové, uplynuly už tři roky. Remunda, s nímž Janžurová vychovala dvě dcery, byl vždy velikou oporou. Vyrovnat se s jeho odchodem bylo pro herečku velice náročné. O to více je s podivem, jak se zachovala právě v den jeho úmrtí.


„Ani tahle hraniční situace mi na jeviště nevstoupila, představení jsme odehráli tak, jak jsme měli,“ prozradila v rozhovoru pro týdeník Aha! pro ženy. Janžurová byla akorát na cestě do Brna, kde měla hrát představení, když jí dcera Theodora volala, že Remunda zemřel. Ačkoliv to pro Janžurovou byla určitě obrovská rána, ze které se pak ještě dlouho sbírala, jako herečka by si prostě nedovolila diváka zklamat. Se stejným přístupem se na jevišti vyrovnávala také s úmrtím své maminky, o kterém se dozvěděla hodinu před představením prostřednictvím telegramu. „Hráli jsme komedii a mně se zdálo nevkusné vkládat do ní svůj smutek,“ prozradila Janžurová, která na filmovém festivalu v Karlových Varech letos převzala ocenění za přínos českému filmu.Přečtěte si
majojo
28. 10. 2015 • 17:55

To je tedy článek s žhavou informací To fakt musíte tahat z archivu blitky z předminulého léta. Nového tam není opravdu nic.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.