Šíp vyrukoval s pravdou: Co stálo za rozchodem s Uhlířem a kdo koho odkopl? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

neděle 5. února 2023

Svátek slaví Dobromila, zítra Vanda

Šíp vyrukoval s pravdou: Co stálo za rozchodem s Uhlířem a kdo koho odkopl?

Karel Šíp se musel s kolegou rozloučit.
Karel Šíp se musel s kolegou rozloučit.  (Foto Aha! – Alexandr Malachovský)

Jaroslav Uhlíř (68) měl celý život velké štěstí na umělecké partnery. Tvořil s Karlem Šípem a dodnes píše písně se Zdeňkem Svěrákem. K tomu spolupracuje s dalšími osobnostmi českého šoubyznysu. Jenomže tvorba s prvním jmenovaným skončila nakonec rozchodem. Co se stalo?

Karel Šíp a Jaroslav Uhlíř prorazili společně v televizi a diváci je chtěli čím dál víc vidět na vlastní oči. Jenomže jak se ukázalo, tak se během různých show Uhlíř necítil ve vlastní kůži. „Když jsme se společně začali objevovat v televizi, lidé nás vnímali jako dvojici a vnikla poptávka, abychom vystupovali společně i jinde, po různých koutech republiky,“ říká v pořadu Tajemství Jaroslava Uhlíře jeho bývalý kolega Šíp.

„Jenomže Jarda je čistokrevnej muzikant a najednou se dostal do fáze, kdy ho lidé vnímali víc jako toho televizního komika, než hudebního skladatele, a to mu začalo vadit. Kdyby přišel a narovinu řekl, že už tu televizi dělat nebude, tak by to asi bylo lepší, než to pak nakonec bylo. Nakonec jsem to byl já, kdo navrhl, abychom se rozešli, i když mi srdce krvácelo,“ vzpomíná dále bavič Karel Šíp, kterému role komika nevadila. Rozpad komického dua ale nebyl prvním, který s Jaroslavem Uhlířem zažili.„Měli jsme skupinu Faraón. Patřil do ní i Jirka Schelinger, ale jakmile se mu dostavil první úspěch s písní Holubí dům, hodil mu lano František Ringo Čech, Schelinger odešel a naše skupina se po čase rozpadla,“ uzavírá Karel Šíp.Přečtěte si
vigela
5. 6. 2016 • 21:10

Souhlasím. J. Uhlíř je kultivovaný pán, vždy jsem měla raději jeho.

x-ta
6. 1. 2015 • 13:32

..je úplně jedno,kolik Šíp za tu "estrádu" bere, ale že je megatrapnej , to je holý fakt....

ararat
14. 11. 2014 • 22:45

nikomu nic není do toho kolik za co inkasuje,typický jev čecháčka vidí sumu jako takovou,myslící že je to všechno jeho,a Všechnopárty je show velmi zdařilé a lidé se baví

anezat
14. 11. 2014 • 19:52

Podle mě je dobře, že se rozešli. J. Uhlíř je ve svém věku úžasný, má stále dobrou výkonnost, Šíp je trapný se Všechnopárty, za které inkasuje nekřesťanské peníze.

Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.