Afrodiziaka z kuchyně pro lepší sex: Jahody, celer i čokoláda! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 15. dubna 2024

Svátek slaví Anastázie, zítra Irena

Afrodiziaka z kuchyně pro lepší sex: Jahody, celer i čokoláda!

I čokoláda může být zdravá, ale nic se nesmí přehánět.
I čokoláda může být zdravá, ale nic se nesmí přehánět. (Aha! – Martin Pekárek, Petr Novotný, Profimedia.cz, ara)

Za skvělou předehru před nocí plné vášně často považujeme dobré jídlo. Když si navíc dopřejeme ty správné potraviny, které povzbuzují sexuální apetit, můžeme v ložnici zažít ohnivé intimní chvilky.

Lidé odjakživa hledali způsoby, jak si intimní chvíle zpříjemnit, a tak se kdysi věřilo na povzbuzující účinky netopýří krve, prášku z rohu nosorožce, nebo třeba kořene mandragory. Časem se ukázalo, že mužskou a ženskou potenci dokážou zvýšit i různé plodiny a koření.

Jméno podle bohyně

Afrodiziaka, prostředky na podporu libida a většího zájmu o sex, získala jméno podle řecké bohyně lásky Afrodité. Už tehdy totiž věděla, že láska prochází žaludkem, a tak svým milencům servírovala lahůdky, které nejen uspokojovaly jejich mlsné jazýčky, ale zároveň probouzely touhu a vášeň.

Jahody

Často se jim říká královské ovoce, či »plody Venušininy«. Odborníci je vyzdvihují pro jejich vysoký obsah zinku, jenž zvyšuje sexuální výkonnost mužů i žen. 

Zázvor

Mocné afrodiziakum, které má schopnost zvyšovat krevní oběh a zesilovat citlivost erotogenních zón.

Čokoláda 

Dokáže v mozku stimulovat tvorbu dopaminu a uvolňuje endorfiny a serotonin, zdroje štěstí. Ty fungují jako přirozená antidepresiva, která mimo jiné umějí povzbudit i libido. 

Celer

Nejsilnější afrodiziakum pro muže – obsahuje vysoké množství hořčíku, který zvyšuje potenci. 

Med

Řadí se mezi afrodiziaka stará 15 000 let, stejně tak jako medovina. Ta bývala nápojem novomanželů. Po obřadu si ji v ústraní dopřávali tak dlouho, dokud v nich neprobudila vášeň. Odtud také anglické označení pro líbánky „honeymoon“.

Chřest

Je pro lidské tělo dobrodiním. Jak v 17. století napsal anglický botanik, lékař a astrolog Nicholas Culpeper, »rozněcuje v ženě či muži chtíč tělesný«. 

Pepř, chilli papričky

Lidová moudrost praví: „Trocha pepře, ať se vzepře.“ Nejde ale jen o pepř i jiné ostré koření, dobře prokrvuje všechny důležité oblasti v pánevní oblasti.

Autor:  sk

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.