Chytrý jídelníček pro posílení vaší imunity! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 23. července 2024

Svátek slaví Libor, zítra Kristýna

Chytrý jídelníček pro posílení vaší imunity!

Jídel, která posílí váš imunitní systém, je opravdu hodně. Určitě si vybere každý.
Jídel, která posílí váš imunitní systém, je opravdu hodně. Určitě si vybere každý. (Profimedia.cz)

Tak je to tady. Léto končí, aniž bychom si pořádně všimli, že vůbec nějaké bylo. Září má být sice ještě poměrně teplé, ale je jasné, že se blíží období, kdy bude naše tělo vystaveno náporu virů, bacilů a s nimi spojených nemocí.

Abychom se dokázali zdravotním komplikacím souvisejícím s nástupem podzimu bránit, je potřeba posílit si pořádně imunitu. A nejlépe je začít hned. Jak na to přírodní cestou? Pro inspiraci jsme pro vás připravili ukázku takového jídelníčku na 14 dní.

Svačinky

Každý den byste měli jíst minimálně pětkrát. Kromě snídaně, obědu a večeře obohaťte svůj jídelníček ještě o dopolední a odpolední svačinku. Svačina by měla být lehká, zdravá a mělo by se jednat o pár soust, prostě žádné velké hody.

Při naší dietě podporující imunitu je ke svačině nejvhodnější ovoce s vysokým obsahem antioxidantů, jako například kiwi, pomeranč, grapefruit, pomelo, červené hrozny nebo avokádo.

Co ještě posílí vaši imunitu

Pitný režim

Pro posílení imunity je nutné dodržovat pitný režim. Odpusťte si perlivé nápoje, limonády, alkohol a kávu. Kdo se kávy nedokáže vzdát, měl by pít maximálně 2 – 3x týdně jenom slabou. Nad rámec dnů, kdy je to napsané v jídelníčku, je vhodné pít denně asi 3 šálky zeleného čaje, rooibosu, bylinného čaje nebo čaje ovocného, samozřejmě bez cukru. Důležité je pít i čistou vodu.

Pohyb

Velmi důležité je udržovat nějakou pohybovou aktivitu. Pohyb zahání deprese, zlepšuje krevní oběh, snižuje hladinu »špatného« cholesterolu a díky vylučování endorfinů vyvolává dobrou náladu. Stačí půlhodinka chůze každý den.

Pozitivní myšlení

Snažte se myslet pozitivně, řešit spory v klidu, pěstujte v sobě kladný vztah k lidem a věcem kolem sebe. Stres je jedním z nejčastějších a také nejsilnějších důvodů špatné imunity a nemocí.

Víno

Kromě období, kdy držíte výše uvedenou dietu, je vhodné dát si každý den sklenku vína. Obsahuje totiž látky s antioxidačními účinky.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.