Drama ve vile Jiřího Wintra-Neprakty: Otčím rozsekal sekyrou syna! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

středa 29. listopadu 2023

Svátek slaví Zina, zítra Ondřej

Drama ve vile Jiřího Wintra-Neprakty: Otčím rozsekal sekyrou syna!

Vila, ve které bydlel Jiří Winter-Neprakta.
Vila, ve které bydlel Jiří Winter-Neprakta. (Aha! – M. Přibyl, Mediafax.cz/Luboš Kavka)

Klidná a uzavřená rodina, na tom se shodují sousedé vily zesnulého geniálního českého kreslíře Jiřího Wintra-Nepraktu (†87). To, k čemu v pražských Střešovicích onen čtvrtek večer došlo, proto nikdo nečekal. Otčím (39) tu úderem sekyrou do hlavy napadl syna (19) svojí přítelkyně (48).

Syn měl svou matku dlouhodobě týrat. „V  rodině docházelo dlouhodobě k fyzickým útokům ze strany syna na členy rodiny,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Spršku slovních výpadů měla zažít, když stěhovala do domu nový nábytek. To psychicky nevydržel její nový přítel a »bouchly mu saze«. Sekyrku, kterou měl zrovna v ruce, obrátil proti mladíkovi a chtěl jej umlčet. Jen zázrak a dva muži, kteří pomáhali se stěhováním, zabránili tomu, aby ho neubil k smrti.

Podle zpráv z místa dostal pět ran ostrou hranou sekery do hlavy. Jeho zkrvavené tělo zůstalo ležet na ulici u branky domu. „Útok byl z větší části směřován do horní části těla. Přivolaný lékař na místě zraněného ošetřil a nechal převézt do nemocnice. Policisté, kteří k domu přijeli jako první, zadrželi muže při odchodu,“ popsala Kropáčová. Mladík skončil se sečnými zraněními v kritickém stavu ve střešovické nemocnici.Články odjinud

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.