Opilci zbili chodce i závorářku

Dva mladí Pražáci, jejichž jména denní tisk v pátek 23. dubna 1971 neuvedl, se dva dny předtím opili. A to jak zákon káže. Alkohol kolující společně s krví v jejich žilách jim dodal až nečekanou kuráž, a tak se rozhodli někoho jen tak pro potěchu zmydlit.
Protože jména neznáme, říkejme jim třeba – Jenda a Venda. Tak tedy Jenda s Vendou se potáceli ulicí v osmém obvodu Prahy, když tu potkali nic zlého netušícího, neznámého chodce. Opilci tu měli rázem oběť! Dva na jednoho – příchozí neměl proti Jendovi a Vendovi moc šancí. Pár facek a kopanců padlo, ale nepadl napadený. Naopak, rozběhl se k železničnímu přejezdu, u nějž stála budka a v ní službu konala a závory obsluhovala pracovnice státních drah.
Zbitý chlapík stihl doběhnout k budce, vejít dovnitř – a už tu byli i Jenda s Vendou. Rozkopli d veře, vtrhli do budky a zbili i závorářku, které podle tisku způsobili krvavé zranění. A jak to pokračovalo? Oba darebáci skončili na protialkoholní záchytné stanici. Když Jenda s Vendou vystřízlivěli, zapadla za nimi mříž cely předběžného zadržení na služebně Veřejné bezpečnosti a pak mazali před soud. Jestli svého řádění pod vlivem opojného pití litovali, není známo.