Vše kolem hydratace!

Letošní léto je sice oproti předcházejícím spíše mírnější, to však neznamená, že nemůže na naší kráse napáchat škody. Intenzivnější sluneční záření ruku v ruce s klimatizací a častým koupáním pokožku dehydratují víc než v jakémkoliv jiném období. Co dělat, aby nežíznila a netrpěla vysušením?
Co je dobré vědět
* Aby hydratační přípravky fungovaly, je nezbytné kůži nejen pravidelně mazat, ale také čistit. Obecně se však k mytí, ať už obličeje či těla, nedoporučují přípravky s obsahem alkoholu ani klasické mýdlo, oba typy totiž pokožku obírají o vláhu i kožní lipidový film.
* Dehydratace se netýká jen suché pleti. Nedostatek vlhkosti může pociťovat i smíšená či mastná pokožka. Na ty by však měly přijít vždy pouze lehké hydratační přípravky – žádné hutné ani mastné, protože ty by mohly způsobovat ucpávání pórů.
* Když budete přípravky tzv. vrstvit, pleti to jen prospěje. V praxi to znamená používat nejen hydratační krémy, ale i séra, masky, kúry, peelingy, make-upy, sprchové gely apod. Nemusí být nutně od jedné značky, ale pokud budou, lépe se doplní a jejich účinky se znásobí.
* Při výběru vhodného kosmetického přípravku hledejte ve složení látky, které kůži efektivně hydratují. Jsou to například kyselina hyaluronová, urea, ceramidy, glycerin, vitamíny A a E nebo mořské řasy.
* Nechtějte zázraky na počkání a nestřídejte neuváženě kosmetické přípravky. Pleť potřebuje čas, aby se dala dohromady, a stejně jako žádná péče, tak i ta přehnaná, jí může uškodit. Mějte na paměti, že kompletní obnova zdravé pokožky trvá přibližně jeden měsíc, je-li poškozená, pak i déle.
* Pokud máte hodně vysušenou kůži, obraťte se na odborníky. Existuje řada účinných procedur, zábalů a rituálů, které přispívají k lepší hydrataci obličeje i těla, navíc fungují před ztrátou vlhkosti také preventivně. Z kosmetických ošetření to jsou například hydratační masáže, hydrolifting, kyslíkové terapie, z oblasti estetické medicíny pak plazmalifting, mezoterapie či hydrobalance.
* Když jde o doplňování vody, není od věci zaměřit se i na jídelníček. Téměř všechna strava, vyjma pečiva a sušenek, totiž obsahuje určitý podíl vody a i ten se započítává do denního příjmu potravin. Vhodnými potravinami jsou ovoce a zelenina, jogurty, kefíry či polévky. Jejich výhodou je také fakt, že obsahují méně kalorií a jsou bohaté na vitamíny a minerály.
Tipy na produkty najdete v tištěném Aha! pro ženy číslo 33.