Ringo Čech na tenkém ledě: Prohlášení, které zvedne Čechům mandle | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 29. dubna 2024

Svátek slaví Robert, zítra Blahoslav

Ringo Čech na tenkém ledě: Prohlášení, které zvedne Čechům mandle

Válečných konfliktů kolem nás přibývá a podle všeho jen tak neskončí. Jak vidí známí umělci případné opětovné zavedení povinné služby v armádě?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

Karel Protiva
20. 03. 2024 11:31

Na vojně jsem se naučil: voják se stará, voják se má
A kromě toho střílet z asi deseti zbraní, hodit granát, položit minu, udělat časovanou výbušku, řídit OT a přežít buzeraci. Půl roku by stačilo

miros irgl
18. 03. 2024 22:54

Rok je úplně v pořádku a maximálně jedna týdenní dovolená. Právě to odloučení od domova dělá osobnost odolnější a zodpovědnější. Právě, nemít všechno, co si člověk umane a vzpomene, posiluje osobnost. Ale není to nic pro takové, co nemají smysl pro pořádek a disciplínu.

jurasik
15. 03. 2024 10:47

Dva roky urcite nesmysl,klidne pul..ale natvrdo jako za nas..Vojna z nas kluku udelala chlapy a dnesnim pc mamankum,by prospela..jak koze drbani...

Alan Hercig
15. 03. 2024 10:23

Já bych nechal rok,bo druhý je fakt zbytečný, a s tím,že pod nebude mít voják službu nebo cvičení o víkendu,tak může jet na víkend domů. Jakési záslužné VOP bylo úplně zbytečná buzerace jednotlivce.

MAMKA2316
14. 03. 2024 17:37

Sever Moravy na rok Pražáci na tři?? OK

Svatopluk LEV
14. 03. 2024 14:59

Jsem přesvědčen, že se to zbytečně démonizuje. Ale vojenská služba určitě ano. Ovšem úplně jinak, než dříve. Část služby při zaměstnání (nebo studiu), výuka obrany, řidičáky, zdravotní příprava, psychologie, týmová práce, zodpovědnost atd. Potom cvičení v terénu alespoň tři měsíce v kuse atd.

Uživatel_5777995
14. 03. 2024 13:29

Ringo 👍👍👍

Uživatel_5816625
14. 03. 2024 11:00

Říká se, že druhý rok byla ztráta času. U většiny možná ano. Já sloužil u radistů a ve druhém roce jsme soupeřili, kdo je lepší, i když jsme nemuseli. Taková "radiová liga" s výměnou QSL lístků, kdo kolik měl spojení byl, alespoň pro mne, docela zážitek. Taky jsem měl radistu 1. třídy.

Uživatel_5816585
14. 03. 2024 08:31

Na vojne jsem byl. Pravda je, ze druhy rok byl zbytecny, ale z vyplaseneho kluka to udela chlapa - rad, povinnosti disciplina, respekt k nadrizenym. S vojenskou sluzbou na pul roku az rok bych souhlasil. Podivejte se kolik mladych se flaka a bere ruzne drogy... Jak nam chce tahle generace vydelat napr. na duchody... Ve firme i soukromem zivote mam bohuzel vic spatnych zkusenosti. Kdyz je prace nebavi, tak maminka se postara...

Marcel Slik
14. 03. 2024 07:47

Na vojně jsem byl, přijímač první měsíce byl perný, do jednoho roku to mělo význam,pak už to byla ztráta času. Ale souhlasím, že z většiny to udělalo zodpovědné jedince a jen málo parchantů, kteří tam už přišli, jimi zůstali . V nás vypěstovali smysl pro povinnost respektovat řád a vážit si života a lidí, kteří projevili právě na vojně ty nejhodnotnější lidské vlastnosti

Antonin Klika
14. 03. 2024 07:16

Nevím co se to teď ve světě deje cesta je v míru aby lidé mohli normálně žít a vychovávat děti lidstvo se nikdy nepouci proberte se.

pl54
14. 03. 2024 06:34

Já jsem byl na vojně a nelituji toho. Vojna udělá z kluků muže. Naučí je ovládat techniky střelby
a poslušnosti. Já měl skvělého velitele, který byl s námi i ve svém volném čase. Ukázal nám vše o vojenské profesy. Kdyby mne naučil přemýšlet, tak jsem to podepsal. Byla to chyba.....-)

stoura
21. 03. 2024 10:06

Ještě Vás měl naučit pravopis

Green Asset
13. 03. 2024 23:01

Ach Franto, ztracený čas, buzerace lampasáků, jediné, co se člověk naučil bylo, jak se kde zašít a vydržet. Nevíte, o čem mluvíte.

Michael Vojtíšek
13. 03. 2024 20:19

Na vojně nebyl, za komunistů z ní byl podelanej a sehnal si modrou knizku......a teď dělá kazatele a někoho by někam posilal ??? Ze na tu vojnu nesel tenkrat??- ať se jde vycpat chytrolin !
/já byl dva roky/

Vladimir Danes
13. 03. 2024 18:57

Minimálně měsíc přijímač na získání ,,fyzičky,,a seznámení s nějakou technikou aspoň další měsic dva ...a.naučit se ovládat jednodušší zbraně ....na ty náročnější už je asi potřeba profesionály a pak ...kdo by měl chuť bojovat za stát se současnou vládou????

Eva Smolíkova
13. 03. 2024 17:45

Taky si myslim,že vojna alespoň na půl roku max.na rok by dnešním mladým ufnukanym klukum opravdu jenom prospěla.Vsak dříve se mladým klukům raky na vojnu nechtělo a věřím že to byl dril,ale z puberťáku nezodpovednych frajirku se domů vraceli zodpo­vědní,­disci­plino­vaní,­porad­ni chlapi,kteří se uměli o sebe postarat. Neznám nikoho kdo by měl po návratu z vojny nějaké psychické problémy,jako to mají mladí dnes.Potrebovali by disciplínu jako sůl.

stoura
14. 03. 2024 06:09

Vážená paní, podejte si ruce s tou válkychtivou kobylou co chce zatáhnout tuhle zemi do nějaké války, po které nám nic není a která nás stála(a bude stát) spoustu miliard korun, za které by se daly vystavět nemocnice, domovy pro důchodce a nové silnice!!

Celebrity-chachacha
13. 03. 2024 16:07

Vojnu pro tyhle feťaky a influencery 😁😁😁

michal zidek
13. 03. 2024 15:33

Proč tam chodit na rok , stačí umět se zbraní
Rok je ztráta času

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.