Svěrák a spol podrazili Trošku i diváky: Trest za to, že jim nelezl do pr...?! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 2. května 2024

Svátek slaví Zikmund, zítra Alexej

Svěrák a spol podrazili Trošku i diváky: Trest za to, že jim nelezl do pr...?!

Tak to je podpásovka! Už to vypadalo, že by si mohl Zdeněk Troška (61) díky rekordní sledovanosti Babovřesek konečně převzít sošku Českého lva, ale ouha. Filmoví akademici zrušili kategorii Cena diváka a populární český režisér se tak ocenění za svou práci vůbec nedočká. Paradoxně to tušil dopředu. „Věděl jsem, že Českého lva raději zruší, než by mi ho dali,“ tvrdí Troška.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

smazan_20150109
25. 01. 2014 04:06

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

janyna
24. 01. 2014 16:55

Celý Český lev je fraška. Pořád stejně oceňovaní herci a režiséři, filmy, na které chodí málo lidí a za rok už nikdo nevzpomene. Filmy pana Trošky mě vždycky pobaví a zapomenu na běžné starosti.

soorry
24. 01. 2014 19:53

Pravda, lví smečka jde do kytek, jednoho LVA nechali zdechnout a to toho diváckého. .

idulenka
05. 03. 2014 13:23

smazan_20150109
25. 01. 2014 04:06

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

evicka55
25. 01. 2014 09:03

Sem napište Váš názor

wernerovamagdalena
24. 01. 2014 15:38

Cena diváků by měla zůstat, i když Troškovy komedie se mi nelíbí.

soorry
24. 01. 2014 19:50

je úplně jedno, kdo získá cenu diváka, měla zůstat´, ať se vidí co se lidem líbí a co je táhne.

nm48
24. 01. 2014 13:34

mam moc rád filmy p.Trošky hlavně trilogie Slunce atd. jsem viděl mockrát a po každé když půjde v televizi tak se na ně rád podívám,jestli je pravda že Svěráci jsou tak podlí tak nemám co bych napsal aby mne nezablokovali!!

dmdm
24. 01. 2014 13:25

Vím ,že vždy se najde někdo kdo se bude odvolávat na hlubokého ducha kultury a pod....,ale myslím si ,že devadesát procent lidí Troškovi filmy musí pobavit ...,nebo přinejmenším vykouzlit pohodu obyčejného života..Vždyť trilogie Slunce seno...je o životě ,o úplně normálních věcech ,které zažíváme ,nebo jsme zažívali v dětství...,čím jsem starší ,tím víc mě oslovují a zbavují denního splínu..Kdo někdy žil ,nebo byl na vesnici ,či maloměstě musí cítit tu podobnost babek v Babovřeská i Slunci senu s těmi ,co tam žijí..na jednom konci vesnice vás s někým uvidí a na druhém už čekáte dvojčata...Ale zpátky k panu Troškovi -jeho filmy nejsou ubohé a prosté ,ale ubozí a prostí jsou ti ,co jej neumí ocenit,protože pokud se filmy točí pro lidi ,měl by se brát zájem lidí v potaz...Mělo by to být spravedlivé -ocenit hlubokomyslné filmy ,ale i ty ,co "jen" kouzlí úsměv a pohodu..

smazan_20150109
25. 01. 2014 16:49

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

soorry
24. 01. 2014 13:24

Je to ubohost zrušit kategorii za návštěvnost, když cenu má doastat Troška, no teď Svěráci nemají žádný úspěšný film, tak to ruší, ubohost, závist a nenávist je to. Doufám, že si to přečtou. Lidi a proto vzhůru do kina na 2 a v ještě větším počtu ať se tam nahoře pos.... vzteky. To není akademie, ale spolek prospěchářů. Už mě štve jak lvy dostávají jedni a ti samí, copak tu nejsou jiní filmaři a herci než Trojan apod. Akademie upadá a kdyby ro byli politici, tak by se jim měla vyslovit nedůvěra. Ten lev, kterého ztušili by je měl po nocích nahánět, cenit zuby a tasit drápy. :Ano p. Troška, přesně podle vašich slov: Je to hnus co se to tady děje.

janka174
24. 01. 2014 13:02

Máte recht, pane Troško, vy byste si zasloužil ocenění už proto, že vaše filmy zrají jako víno. Tolikrát jsem viděla Slunce, seno... a vždycky jsem se smála jako praštěná. Nejde jen o tuto trilogii, všechny vaše filmy jsou pro nás, obyčejné diváky, kteří se chtějí pobavit a nepřemýšlet nad starostmi fiktivních osob. Sami máme svých starostí dost a tak se vždy těším, když má jít v televizi film od vás a je jedno jestli se jedná o pohádku nebo komedii. Díky, že je mezi českými režiséry člověk jako pan Troška.

soorry
24. 01. 2014 13:25

drakoska11
24. 01. 2014 13:44

Tak Slunce, seno, jahody.. mám moc ráda a viděla jsem ho už x krát. Druhý díl..a pár facek mi připadal jako slabý odvar a neměla jsem potřebu ho víckrát vidět. Díl.. a erotika, jsem už ani nedokoukala ..stejně jako jeho Babovřesky. Připadá mi to spíš trapné než zábavné

janka174
25. 01. 2014 00:47

Jako není na světě člověk ten, aby se zalíbil lidem všem, tak není na světě program pro pobavení všech do jednoho. Mně se Troškovy filmy líbí a tečka. Nehodlám s vámi diskutovat, proč tomu tak je a už vůbec mne nezajímá, že vy se na "to" nedíváte. Nemusíte, není to povinné!!!

vykutalena.vdova
26. 01. 2014 13:49

Ještě se mi od Trošky líbil film Bota jménem Melichar..a..potom jak píšeš Ty..ještě ty dva díly...slunce seno..a pro mě konečná...

britva
24. 01. 2014 12:32

jen se nedostávalo třeba na ocenění kostýmů, a tak byla zrušena cena diváka,

to, že raději zruší kategorii divák, aby bylo na nějaký hadry ve kterých herci hrají ??? a to se potom taky oceňuje, nějaký film kde hrají v montérkách a lékařských pláštích, tak ten kdo to navrhl a ušil, tak dostane nějakou cenu ??? jděte svěráci do análního svěrače

soorry
24. 01. 2014 13:29

Za kostýmy k pohádce z Pekla štěstá taky nebyl ani nominován, a tam jsou kostýmy krásné, lva tehdy získali Svěráci za uniformy z Tmavomodrého světa, tam jsou dané dobou, tak nevím co na nich bylo lvové. Tam taky ZT se s akademií rozešel, a má recht s takovýma namyšlenýma lidma být.

abvydavatelstvi
24. 01. 2014 12:30

Pan Troška dal Čechům i Slovákům skvělé komedie.... a lidé ho za to miluji..... on se může vykaslat na primitivní a zavistlive kolegy...
závist zničila nejedno přátelství a vztah...
držím panu Troškovi všechny palce ať se mu daří a natočí ještě hodně zajímavých a veselých filmů...

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.