Pecková (TOP 09) o seniorech: Vždyť se narodili za války! | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 29. dubna 2024

Svátek slaví Robert, zítra Blahoslav

Pecková (TOP 09) o seniorech: Vždyť se narodili za války!

V  přestřelku se včera ve Sněmovně změnila diskuse před hlasováním o nižší valorizaci penzí, kterou navrhli koaliční strany. Ve chvíli, kdy vystoupila poslankyně Gabriela Pecková (TOP 09), zalapali po dechu nejen levicoví zákonodárci.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

jiriforman
07. 05. 2012 08:05

Vážený pane,dovolte pokusit se o podrobnější vysvětlení celé záležitosti.
Mrzí mne, že myšlenka mého vystoupení nebyla správně pochopena díky tomu, že jsem zvolila pro svůj apel výraz, který který může mít celou škálu zabarvení-od pejorativního k pochvalnému. Nemohu se tedy divit že byl některými občany nesprávně pochopen a opozicí okamžitě zneužit..
Mluvím li o “ přizpůsobení se situaci “, není za tím z mé strany arogance, ale naopak úcta a pokora před těmi, kteří dokáží vyjít s málem , jak prokázali v dobách opravdu zlých, a pro budoucnost
svých vnuků udělají prakticky cokoli.
Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly, a tak se stalo, že kvůli této dezinterpretaci zapadlo to, k čemu jsem chtěla obrátit pozornost posluchačů.
Upozornit totiž na komplexnost problému seniorů. Zabývám se touto problematikou dlouho a ze své profese k ní mám velmi blízko, a tak i semináře , které ve Sněmovně organizuji, se často věnují právě této problematice.
Poselstvím přednesené zprávy bylo upozornit na potřebu změny společenské postoje k této stále početnější skupině obyvatel, neredukovat problém na čistě finanční a vést se seniory dialog jako s partnerem, který , jak jsem uvedla, nabízí i oprávněně žádá.
Naprosto tím nepodceňuji materiální zabezpečení této skupiny . Sama se dlouhodobě věnuji mezigenerační solidaritě a koncepci vzdělávání seniorů v oblasti tzv. Finanční gramotnosti, aby dopady těchto nutných přechodných opatření byly co nejmenší.
Děkuji za pochopení
Gabriela Pecková

Od:
Komu:
Datum: 05.05.2012 13:51
Předmět: Senioři

--------------------------------------------------------------------------------

Tohle je dopis z diskuze ke článku http­://ak­tual­ne.cen­trum­.cz/do­maci/­poli­tika/­clanek­.phtml­?id=74­3681#ut­m_me­dium=­newsbo­x&ut­m_sou­rce=cen­trum­HP&ut­m_con­tent=p­ositi­on-8&utm_campaign=A

Nevážená paní poslankyně MUDr. Gabriela Pecková
PSP ČR

Nevážená paní

hejhej
07. 05. 2012 13:23

Její reakce jsou samé bláboly.Pořádá semináře,za které si nechá platit.Ta swině už měla být s poslanecké sněmovny vypráskaná spolu s Kalou­sem,Dr­ábkem­,Von­drou a ostatními okrádačí.

janulac
08. 05. 2012 23:03

jo, kecy, kecy nic vic co by pomohlo vyresit otazku duchodu

dajana
07. 05. 2012 23:30

Nectíte žádný morální kodex a lžete čím dál,tím víc!!!!Hrůza!!!!

starypes
07. 05. 2012 07:17

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bohatypodnikatel
07. 05. 2012 23:18

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

smazan_20150109
07. 05. 2012 07:13

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

lukreciaborgia
07. 05. 2012 07:12

Něco tak drzého a bezcitného jsem dlouho neslyšela.Připomíná mi to Issovou a Mádla jak přemlouvali bábu a dědka.Ale ti jsou hloupí komedianti,co řeknou za prachy všechno,ale toto je představitelka politické strany a měla by okamžitě rezignovat.Nepomůže omluva nějakého jejich kaštánka,ale okamžitě by za tato slova měla odejít.Ihned.Copak na to říká její guru Kalousek?Jako její šéf by ji měl okamžitě vyhodit.

bobina
07. 05. 2012 07:37

Její šéf Kalousek by jí měl hned vyhodit??? No to jste mně rozesmála! Vždyť ten Kalousek je ještě větší hov.a.do (a to nechci urazit to ubohé hospodářské zvíře), nežli je ona! Takto přemýšlí v TOPce všichni! Je to naprosto skandální výsměch a plivnutí do tváře nejen důchodcům,ale všem občanům v této zemi! Tato ženská dostává víc jen na náhradách,o jejím platu nemluvě,to se to potom hlasuje!

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.