Chudák holka, ta orálek už asi nezažije... | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

pondělí 21. července 2025

Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna

Chudák holka, ta orálek už asi nezažije...

Paní Michaela ví o sexu vše!
Paní Michaela ví o sexu vše! (Foto ara)

Paní Michaela radí čtenářům s jejich sexuálními problémy...

Dobrý den,

už delší dobu mám problém s výtokem z pochvy. Je mírně zapachajíci - rybí, má bíle až zluté zbarvení. Měla jsem už předepsaných tolik čipů, mastiček na mikozu, ale to mi pomáha jenom krátkodobě, nikoliv napořád. Prosím pomozte, už jsem z toho zoufalá a můj sexuální život tím trpí. (Simona, 21)

Dobrý den,
zapáchající výtok signalizuje pravděpodobně zánět. Jeho příčinu by mělo odhalit vyšetření mikrobiálního obtrazu poševního (MOP), které provede gynekolog. V případě vaginálních mykotických infekcí (infekce způsobené houbami a plísněmi, které u hostitele vyvolávají onemocnění v případě, že je narušena imunita) však platí, že je dobré posilnit celkově imunitu, stav poševní mikroflóry odráží i celkově to, jak žije vaše tělo v rovnováze s mikroorganismy. Dlouhodobé mykotické infekce mohou být také známkou začínající cukrovky - požádejte svého praktického lékaře o vyšetření.

Noste bavlněné spodní prádlo, dbejte na dostatečnou hygienu (ale ne nadměrnou, pro intimní hygienu používejte pouze přípravky k tomu určené). Vyhněte se vlhkosti - např. mokré plavky byste na sobě nikdy neměla mít delší dobu. Často bývá ku prospěchu vyhnout se sladkostem, které mohou způsobit přemnožení určitých druhů bakterií, omezit stres a snažit se být v rovnováze.

Příznivý vliv na léčbu mykotických infekcí bude mít i soulad ve Vašem partnerském životě - dlouhodobé hádky a konflikty nebo i sex, ke kterému se nutíte jsou pro vývoj infekce nepříznivé. Zkuste se s partnerem dohodnout, že nějakou dobu pohlavní styk vynecháte, najděte si náhradní sexuální aktivity a soustřeďte se více na komunikaci mezi vámi.

Přečtěte si

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.

Známé celebrity
Agáta Hanychová • Anna K. • Anna Slováčková • Artur Štaidl • Bolek Polívka • Dagmar Havlová-Veškrnová • Dagmar Patrasová • Daniela Písařovicová • Dominika Gottová  • Eva Burešová • Eva Samková • Felix Slováček • Filip Blažek • František Ringo Čech • Hana Gregorová • Hana Zagorová • Helena Vondráčková • Hynek Čermák • Iva Kubelková • Ivana Gottová • Iveta Bartošová • Jakub Prachař • Jan Čenský • Jan Kraus • Jana Adamcová Nováková • Jana Boušková • Jaroslava Obermaierová • Jiří Bartoška • Jiří Krampol • Jiřina Bohdalová • Jitka Čvančarová • Josef Kokta • Karel Gott • Karel Šíp • Kate Middleton • Kateřina Brožová • Libor Bouček • Linda Rybová • Lucie Bílá • Lucie Borhyová • Lucie Šafářová • Lucie Vondráčková • Lukáš Vaculík • Mahulena Bočanová • Marek Eben • Marta Kubišová • Martin Dejdar • Michal David • Monika Marešová-Poslušná • Ondřej Gregor Brzobohatý • Pavla Tomicová • Petr Janda • Rey Koranteng • Sára Affašová  • Sara Sandeva • Simona Krainová • Štefan Margita • Taťána Kuchařová • Tatiana Dyková • Tereza Kostková • Tomáš Plekanec • Václav Neckář • Veronika Arichteva  • Veronika Gajerová • Veronika Žilková • Vojtěch Dyk • Vojtěch Kotek • Zdeněk Pohlreich • princ George • princ Harry