Rodičovský příspěvek - Těžký život maminek na mateřské: Jak dokáží vyjít? | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

úterý 16. dubna 2024

Svátek slaví Irena, zítra Rudolf

Rodičovský příspěvek - Těžký život maminek na mateřské: Jak dokáží vyjít?

 Rodičovský příspěvek zvýšíme příští rok na 260 tisíc korun! Tento plán vlády zní ale některým rodinám spíš hořce než sladce, protože už se jich týkat nebude. Aha! vyzpovídalo matky, které si na rodičovské musí vystačit s celkem 220 tisíci. Jak se jim žilo s příspěvkem, který se přes všeobecné zdražování deset let nezměnil?
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

qmaystro@...
19. 02. 2020 07:19

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

paralenka
12. 09. 2018 10:19

Jako starší ročník mám trochu jiné vzpomínky - první dítě: po uplynutí 26týdenní mateřské nulový příspěvek, druhé dítě: po uplynutí mateřské 500Kč, v okamžiku dramatického zdražení věcí na děti 600Kč. Samozřejmě byly problémy s penězi, byli jsme mladí, chlap nízký plat, občas dohady! Ale když jsem zůstala sama, byl to mazec - malý plat ve školství, tatík na druhé straně zeměkoule, takže my bez alíků, nutnost přivýdělku.Nerada na to vzpomínám, dovolené jsem neznala, to až v důchodu, kdy jsem sem tam chodila na zástupy. Když chcete dítě, asi dokážete ledacos postrádat, na stát se spoléhat je krátkozraké. Takže jsem šila, pletla, prala plínky koupené ve II. jakosti, tak to prostě bylo. Dnes mohu mít radost z dětí, které studovaly a jsou úspěšné, jen do potomků se nějak nehrnou. Že by je nedokázaly uživit? Chybí skromnost a ochota změnit priority, místo značkáčů třeba obyč věci, místo drahého auťáku normální vůz....

ptacek5
12. 09. 2018 11:41

tak to jste ještě trošku starší ročník , ale jinak souhlas s tím, že mladším chybí trošku skromnosti a přehodnocení priorit.
Trošku mi připadá, že mít dnes dítě je čistě záležitost peněz. Já osobně jsem ve 20 neuvažovala jestli na to budeme nebo nebudeme mít. Manžel vysokoškolák na vojně, já na mateřské a přesto nikdo z nás netrpěl nouzí

ptacek5
12. 09. 2018 09:53

Jsem už starší ročník a dítě mám dospělé, ale být na mateřské nebyla nikdy hitparáda. A to jsem byla samoživitelka. Chápu, že každý chce pro své dítě komfort, ale myslím, že hodně peněz se dá ušetřit třeba tím, že dětem zadaček umyjete vodou ne, vlhčeným drahým ubrouskem, uvaříte kašičku při vaření oběda, ne drahé přesnídávky a pitíčka, operete pleny, nekoupíte, alespoň, když jste doma atd. atd. Jenomže, to v dneší době není módní.

Inka
12. 09. 2018 10:22

Bohužel musím souhlasit. Navíc, dnes není problém uvařit brambor, zeleninku a kousek kuřecího, hodit do mixéru... otázka 15 minut. Nastrouhat jablíčko s piškotem... ale to by neměly čas celý den trajdat s kámoškami s kočárky, sedět na zahrádce v pizzerii a ještě žádat personál o ohřátí jídla ve skleničce v mikrovlnce...a co naservírují k večeři manželovi ? A nebo, napij se vody a spi 😂

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.