Zpověď odsunuté Daniely Drtinové: Jak ČT kryla Zemanovu »virózu« | Ahaonline.cz

Registrace  |  Zapomenuté heslo

Deník Aha! na Facebooku

čtvrtek 25. dubna 2024

Svátek slaví Marek, zítra Oto

Zpověď odsunuté Daniely Drtinové: Jak ČT kryla Zemanovu »virózu«

Politici mě nemají rádi, protože jim připomínám semetriky, které mají doma. Tvrdí to Daniela Drtinová (43), která byla převelena z Událostí, komenářů v hlavním vysílacím čase do pořadu, který se sice jmenuje podle ní, ale teprve bude muset diváky získávat.
Zpět na článek
Chcete-li se zapojit do diskuse, přihlaste se prosím.

Přihlásit se

DISKUSE

namhal
16. 09. 2013 11:06

Co můžeme očekávat od zločinecké KSČ a za vše jak to dopadlo po 89 můžeme poděkovat Havlovi. Také pohřeb Havla alias sjezd KSČ.

jjizanka001
15. 09. 2013 15:06

Někdo tady níže píše,že jde o širší problém v ČT a MÁ PRAVDU.Nejen Drtinová,ale i Augus­tová,­Petro­vič,Bo­rek a další s jejich hroznou češtinou,drmolením a cholerickým skákáním do řeči NEMAJÍ na obrazovce co dělat.Také přezaměstnanost tam je zřejmá a to,že slouží pár vyvoleným "umělcům" typu Donutil je také zřejmé.

bohatypoodnikatel
15. 09. 2013 17:58

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

2alsata
15. 09. 2013 18:14

Je to pravda. Mnozí redaktoří, nejen výše uvedení, mají problém se všeobecným vzděláním. Čtverec postavený na špičku vydávají za kosočtverec, skloňování podstatných jmen jim dělá problémy Paní Augustová plurál od podst. jména komunista nevysloví jinak než "komunisti". A na to jim nekřesťansky přispíváme..

popocatepetl
16. 09. 2013 07:06

"Komunisti" je ale od poslední reformy pravidel před 20 lety gramaticky správný tvar, stejně jako starší komunisté. Je vidět, že ČT od nedávné kritiky z řad jazykovědců, že poslední pravidlaa se ani za 20 let nevžila a lidé v nich mají zmatek, se rozhodla propagovat novější formy. Takový pan Václavek, který spisovnou řeč rozhodně umí, řekne komunisté, metalisté, hokejisté a hned se opraví na komunisti, hokejisti. A tak je to i s některými jinými tvary povolenými poslední změnou pravidel, např. skloňováním složených číslovek.

ahmik
16. 09. 2013 10:01

Nikdo netvrdí,že třeba komunisti můžou,hokejisti hrajou atd.není povoleno používat.Kdysi to v ČT zavedla Augustová (sama to v tisku přiznala)protože nebyla schopná používat tehdy jedině správnou češtinu-tedy komunisté mohou,hokejisté hrají atd.Jde o tzv.druhořadou češtinu,která zejména v písemném projevu působí nespi­sovně­.Pou­žíva­jí ji jenom v ČT a kromě pražáků si při takovémto vyjadřování každý pomyslí něco o ***amotnosti.Co kdyby třeba brňáci začali popužívat v tv slova kaltna,rychna,hokna atd.V případě ČT jde o veřejnoprávní tv s působností pro celou republiku.

namhal
16. 09. 2013 11:12

Vaše problémy na mou hlavu. Ted´mě napadlo proč se cikánům oficiálně říká romové když cikán ve staroindštině znamená kovář. A cikáni se oslovují cikánem snad všude ve světě.

smazan_20150109
16. 09. 2013 12:03

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

namhal
16. 09. 2013 11:09

S tím skákáním do řeči máte pravdu ale to s Drtinovou nemá nic společného. To skákání do řeči je problém téměř všech čechů.

labea
15. 09. 2013 12:38

Jsem feministka (pro nedostatečně obeznámené s femisnismem, nemilitantní), a tak ženám v jejich rozumné emancipaci fandím. Paní Drtinová ovšem dle mého názoru v poslední době "zvlčela" a stala se z ní skutečně ta "nesnesitelná manželka", která vždycky obviňuje manžela z toho, co vůbec neudělal.
Investigativní novinařina se v jejím podání změnila v "pavlačovou uštěkanost". Jinými slovy, narostl ji hřebínek, zachvátila ji pýcha, která vždycky předchází pád. Pan Moravec a pan Veselovský jsou zatím na špici naš investigativní žurnalistiky, jejich ego zatím odolává pokušení přebujelosti.

ho.no
15. 09. 2013 12:15

Paní Drtinovou nemusím,ne že by mi připadala jako semetrika,ale nelíbí se mi její vedení diskuse-její vtíravost,neustálé opakování stej­né,mnoh­dy"hlou­pé"o­tázky,­její nepřiměřené sebevědomí a v neposlední řadě i její vzhled-vizáž.A proč se teď začíná tak zviditelňovat např.pomluvami p.pr­eziden­ta?Trap­né.

hrabenkaostrovinova
15. 09. 2013 11:16

Bez ohledu na politickou orientaci, mně byla DD sympatická. jsem asi tolerantní, že můžu mít i jiný politický názor než druhý.... a nemusím urážet a zatracovat- U mne má plus, dobře dělala svou práci. Zdravím !

verajc
15. 09. 2013 13:20

bohatypoodnikatel
15. 09. 2013 17:59

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

bohatypoodnikatel
15. 09. 2013 17:59

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

smazan_20150109
26. 03. 2014 15:24

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

merrylou212
15. 09. 2013 10:42

Asi si myslí bl.bka Drtinová, že je neprůstřelná, jenom aby se nespletla - může skončit rychle i v tomto náhradním pořadu

bohatypoodnikatel
15. 09. 2013 18:01

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

trkic
15. 09. 2013 09:31

Autor příspěvku dlouhodobě nerespektoval pravidla diskuse.

merrylou212
15. 09. 2013 10:31

Kontakty

  • Telefon 9.00 – 17.00: 225 974 140
  • Telefon po 17.00: 225 974 164
  • Fax: 225 974 141

RSS kanály serveru ahaonline.cz lze užívat pouze pro osobní potřebu. Jakékoli další šíření obsahu ahaonline.cz je možné pouze s předchozím souhlasem jeho provozovatele.